Nowa “superbakteria” atakuje środowiska homoseksualne

Aktualizacja: 2008-01-16 3:51 pm

Najnowszy numer medycznego pisma Annals of American Medicine przynosi raport o pojawieniu się nowego szczepu niebezpiecznej i niezwykle łatwo przenoszącej się bakterii, która – jak pokazują statystki i badania – rozprzestrzenia się w środowisku aktywnych homoseksualistów.

Nowy szczep groncowca złocistego (Methicillin Resistant Staphylococcus Aureu – MRSA), jest “superbakterią”, gdyż oprócz łatwości w rozprzestrzenianiu się, jest odporna na metycylinę i inne antybiotyki, jak penicylina i wankomycyna. Jak dotychczas ten nowy szczep może być zwalczany jedynie przez unikalne lekarstwa typu Vancomycina.

Nowy szczep bakterii, nazwany “USA300”, rozprzestrzenia się pomiędzy “mężczyznami pochodzącymi z grupy wysokiego ryzyka behawioralnego, używającymi metampfetaminy i innych narkotyków, posiadających wielu [męskich] partnerów seksualnych, uczestniczących w sesjach seksu grupowego, nawiązujących przygodne kontakty poprzez Internet, oraz chorujących w przeszłości na choroby weneryczne.” – pisze raport.

Badania “gejowskiej” dzielnicy Castro w San Francisco wykazały, że na USA300 zarażonych jest jeden na 588 mieszkańców (dla całego San Franciso – 1 na 3800), a aż 39% pacjentów klinik w tej metropolii jest zarażonych bakterią USA300. Aktywni homoseksualiści są 13 razy bardziej narażeni na zakażenie USA300 niż inni mieszkańcy metropolii.

Bakteria może być przenoszona poprzez kontakt bezpośredni, np. kontakt ze skórą człowieka zakażonego, a nawet poprzez kontakt pośredni, czyli np. przedmioty, które zetknęły się z chorym.

“Te same cechy charakteryzujące zwiększone ryzyko seksualnych kontaktów pomiędzy mężczyznami […], stały się glównym motorem wzrostu epidemii syfilisu, rzeżączki odbytu oraz nowych infekcji HIV w San Francisco, Bostonie i innych rejonach [jak Nowy Jork i Los Angeles]” – dodają naukowcy.

Peter LaBarbara, szef organizacji Americans for Truth About Homosexualit, propagującej prawdę o homoseksualiźmie i jego konsekwencjach, wyraża nadzieję, że informacje pokazujące kolejną epidemię wywodzącą się ze środowisk homoseksualnych, przyniosą właściwy obraz zachowania homoseksualnego. “Myślę, że media i Hollywood oraz wiele osób odpowiedzialnych za tworzenie przepisów, a na pewno świat naukowy, żyją w świecie ułudy, szczególnie jeśli chodzi o zachowanie homoseksualne i jego konsekwencje. […] Nie chcą one skupić się na tym szczególnym ryzyku zachowania homoseksualnego i lesbijskiego – ale szczególnie homoseksualnego – a sprawy takie jak ta ciągle wychodzą na światło dzienne.” LaBarbara przyznał również, że wielkie ośrodki medialne “z pewnością tak zrobią, by całą tę informację skierować na przyjazne środowiskom homoseksualnym tory. […] Obserwowaliśmy to samo 25 lat temu, wtedy gdy napływały raporty o AIDS, ale paradoksalnie, cały ten kryzys AIDS tylko wzmocnił lobby homoseksualne w tym kraju.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1589 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]