Wiedeń: Sześć i pół roku więzienia za „negowanie Holokaustu”

Sąd w Wiedniu skazał na sześć i pół roku więzienia byłego polityka, Wolfganga Frohlicha, za „negowanie Holokaustu”. Na wyrok składa się zasądzona w dniu 14 stycznia br. kara czterech lat więzienia oraz odwieszona kara dwóch i pół roku z poprzedniego wyroku.

56-letni Wolfgang Fröhlich, były czlonek partii wolności Freedom Party – FPOe, oraz były członek rady miejskiej, od 2003 roku odsiedział już 23 miesiące więzienia. Jest to już trzeci wyrok sądów austriackich skazujący Fröhlich za „kłamstwo oświęcimskie”. Podczas ostatniego procesu, Fröhlich powiedział, że czuje się „całkowicie niewinny”. Fröhlich napisał również list do członków parlamentu austriackiego oraz do papieża Benedykta XVI, w którym stwierdził, że „Holokaust jest szatańskim kłamstwem”.

W 1996 roku został on aresztowany za utrzymywanie strony internetowej z materiałami rewizjonistycznymi, za co groziła mu kara 10 lat pozbawienia wolności. W 1998 roku zeznawał on w procesie innego rewizjonisty – Jurgena Grafa, stwierdzając, że w niemieckich obozach koncentracyjnych nie stosowano Cyklonu-B do masowego uśmiercania więźniów. Podczas procesu szwajcarskiego „negacjonisty” Gaston-Armand Amaudruz, Fröhlich ponownie zeznawał twierdząc, że masowe mordowanie przy pomocy tego gazu było „technicznie niemożliwe”. Uniknąl on konsekwencji, otrzymując azyl w Iranie.

We wrześniu 2003 roku Fröhlich skazany został na rok pozbawienia wolności za rozprowadzanie broszur i ulotek mówiących, że podczas wojny nie stosowano w obozach koncentracyjnych komór gazowych do mordowania Żydów. Fröhlich napisał też w swojej książce pt „Oszustwo komór gazowych” (Die Gaskammer Lüge), że obowiązująca wersja wydarzeń określona mianem „Holokaustu”, została wymyślona przez Żydów celem zaprowadzenia „Nowego Światowego Porządku” (Now World Order).

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content