Ojciec Amorth: Wpływy Szatana nawet w Fatimie, Lourdes i w samym Watykanie!

Aktualizacja: 2008-01-13 6:20 pm

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel, znany watykański egzorcysta ojciec Gabriele Amorth przypomniał, że jest wielką nieodpowiedzialnością nie branie pod uwagę realności Szatana i jego zgubnych działań.

Ojciec Amorth powiedział, że Szatan jest obecny i aktywny we współczesnym świecie, a jego działaność nie omija znanych sanktuariów katolickich, jak Fatima i Lourdes. “Diaboliczne wpływy” sięgają nawet Watykanu – dodał ojciec Amorth.

Po tych stwierdzeniach, ojciec Amorth mówiąc pół żartem, pół serio powiedział, że jego uwagi nie powinny być kojarzone z otwarciem w przeddzień [tj. 7 stycznia br.] 35. Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego.

83-letni ojciec Gabriel Amorth, który przeprowadził przeszło 70 tysięcy egzorcyzmów, w grudniu ubiegłego roku w wywiadzie dla strony internetowej Petrus powiedział, że papież Benedykt XVI wkrótce zacznie wzmocnioną pracę nad walką z mocami demonicznymi. “Dzięki Bogu mamy Papieża, który zdecydował się na konfrontację z Diabłem.” – powiedział ojciec Amorth. W odpowiedzi na te słowa, przedstawiciele Watykanu oznajmili jednak, że tego typu plany nie są brane pod uwagę.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Der Spiegel | EWTN
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1578 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]