Ojciec Amorth: Wpływy Szatana nawet w Fatimie, Lourdes i w samym Watykanie!

W wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel, znany watykański egzorcysta ojciec Gabriele Amorth przypomniał, że jest wielką nieodpowiedzialnością nie branie pod uwagę realności Szatana i jego zgubnych działań.

Ojciec Amorth powiedział, że Szatan jest obecny i aktywny we współczesnym świecie, a jego działaność nie omija znanych sanktuariów katolickich, jak Fatima i Lourdes. „Diaboliczne wpływy” sięgają nawet Watykanu – dodał ojciec Amorth.

Po tych stwierdzeniach, ojciec Amorth mówiąc pół żartem, pół serio powiedział, że jego uwagi nie powinny być kojarzone z otwarciem w przeddzień [tj. 7 stycznia br.] 35. Kongregacji Generalnej Towarzystwa Jezusowego.

83-letni ojciec Gabriel Amorth, który przeprowadził przeszło 70 tysięcy egzorcyzmów, w grudniu ubiegłego roku w wywiadzie dla strony internetowej Petrus powiedział, że papież Benedykt XVI wkrótce zacznie wzmocnioną pracę nad walką z mocami demonicznymi. „Dzięki Bogu mamy Papieża, który zdecydował się na konfrontację z Diabłem.” – powiedział ojciec Amorth. W odpowiedzi na te słowa, przedstawiciele Watykanu oznajmili jednak, że tego typu plany nie są brane pod uwagę.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Der Spiegel | http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,527076,00.html | EWTN | http://www.ewtn.com/vnews/getstory.asp?number=85021

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content