Kwaśniewski i Obama laureatami medalu “Zasłużony za Tolerancję”, czyli Żydzi nagradzają swoich

Aktualizacja: 2009-11-21 3:53 pm

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, były premier Włodzimierz Cimoszewicz, prezydent USA Barack Obama oraz królowa Jordanii Rania – to niektórzy z nagrodzonych w tym roku medalem “Zasłużony dla Tolerancji”. Ich wręczenie odbyło się w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Nagrody przyznaje istniejąca od 1993 r. Fundacja Ekumeniczna “Tolerancja”.

Włodzimierz Cimoszewicz otrzymał medal za łączenie wierności własnym przekonaniom z umiejętnością wzniesienia się ponad podziałami politycznymi. Przewodniczący Rady Społecznej Fundacji Jerzy Wiatr podkreślił, że Cimoszewicz był “pierwszym i ostatnim zarazem” premierem, w którego rządzie znajdowali się przedstawiciele wychodzący z innego obozu politycznego – Andrzej Bączkowski i Tadeusz Zieliński.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

(PAP)

Za: Wirtualna Polonia -- [Org. tytuł: « Kwaśniewski i Obama nagrodzeni za "tolerancję"»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15752 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]