Bush: powinniśmy byli zbombardować Auschwitz

Aktualizacja: 2008-01-12 1:24 pm

Stany Zjednoczone powinny były w czasie wojny zbombardować nazistowski obóz zagłady Auschwitz, by powstrzymać ludobójstwo – powiedział ze łzami w oczach amerykański prezydent George W. Bush w czasie wizyty w jerozolimskim instytucie pamięci Yad Vashem.

Jak pisze agencja Associated Press, Bush powiedział to do sekretarz stanu USA Condoleezzy Rice, gdy oglądał zdjęcia lotnicze Auschwitz, wykonane w czasie wojny przez amerykańskie samoloty.
Po wyjściu z Yad Vashem – Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu – prezydent USA powiedział, iż jego wizyta uświadomiła mu, iż ze złem należy walczyć. Oddał hołd ludziom, którzy nie utracili wiary w zwycięstwo w takim starciu.

Bush, który od środy przebywa na Bliskim Wschodzie, kończy dziś wizytę w Izraelu. Po odwiedzeniu Yad Vashem uda się do Galilei. Kolejnym etapem podróży będzie Kuwejt.

ro.pl

Za: nacjonalista.org

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Temat możliwości zbombardowania obozu Auschwitz powtarza się, jednak pewną nowością jest zainicjowanie tego spornego tematu na forum publicznym, i to od razu przez przywódcę największego dzisiaj mocarstwa, co więcej, podczas wizyty w Izraelu. Bush – świadomie bądź mniej świadomie, wszak inteligencją nie grzeszy a i wiedza nie jest jego mocną stroną – stworzył niezwykle niebezpieczny precedens: mianowicie stworzył możliwość publicznego dyskutowania o rozpatrywaniu roli Stanów Zjednoczonych w procesie tzw. Holokaustu, a przyznając iż kraj ten nie podjął koniecznych i moralnie słuszych kroków we współsprawstwie w zaistnieniu Holokaustu ergo odpowiedzialności za Holokaust ze wszystkimi tego konsekwencjami, włącznie z koniecznością wypłacania odszkodowań. Stronie żydowskiej zainicjowanie tego tematu jest bardzo na rękę, gdyż kończą się już możliwości dojenia Niemiec i trzeba rozejrzeć się za dalszym napływem łatwej gotówki. Szwajcaria trochę powalczyła, choć w końcu uległa żądaniom żydowskim, ale wiadomo, że kolejny skok będzie trudny. Zatem precyzyjnie montuje się teraz atak na Polskę, być może następną w kolejce ofiarę. Potrzebna do tego jest przede wszystkim kampania medialna, bo ona, a nie fakty historyczne, wygrywa dzisiaj w każdym pojedynku.

Stany Zjednoczone mają duży potencjał wypłacania “odszkodowań za zaniedbanie”, ale i akcja jest zaplanowana jako długofalowa i wymaga doprecyzowania, choć wypowiedź prezydenta Busha idzie we “właściwym” kierunku.

A jeśli chodzi o sam obóz KL Auschwitz i wielki ośrodek przemysłowy skupiony w tym rejonie. Historycy przypominają, iż ośrodki wokół obozu były regularnie fotografowane przez samoloty brytyjskie i amerykańskie i dysponujemy pokaźnym archiwum zdjęć. Wielu ideologicznych historyków zapomina jednak, że celem fotografowania nie był wcale obóz koncentracyjny i “zagłada Żydów” – bo żadne meldunki nie wskazywały na to – lecz fakt iż właśnie w tym rejonie Niemcy ulokowali najbardziej newralgiczne dla Rzeszy fabryki, włącznie z zakładami chemicznymi produkującymi benzynę syntetyczną i sztuczny kauczuk. Szczególnie produkcja sztucznego kauczuku, nowatorska i nieznana wtedy Stanom Zjednoczonym, była najbardziej interesująca, stąd regularne wysyłanie alianckich samolotów zwiadowczych. Dziwne jednak, że podczas tak systematycznego fotografowania – a zdjęcia te nawet dzisiaj zadziwiają swoją precyzją – jakoś nie zauważono “masowego mordowania Żydów”. I jeszcze jedno: Niemcy, znane ze swego geniuszu technicznego, mieli popełnić największy błąd lokując “obóz zagłady” KL Auschwitz w najbardziej niedogodnym, najbardziej nieprzystosowanym do tej funkcji miejscu, jakim były podmokłe obszary rejonu Oświęcimia. Czyli, albo inżynierowie niemieccy to debile, albo…

Dziwne to wszystko: Niemcy, mający precyzyjnie dokonywać “największe ludobójstwo w historii ludzkości”, utworzyli obóz KL Auschwitz w najbardziej niekorzystnym miejscu, a niemal codzienne zdjęcia aliantów i meldunki wywiadu – rządów USA, Anglii, krajów neutralnych, Watykanu, Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, a nawet organizacji żydowskich – nie wskazywały na zjawisko znane dzisiaj pod pojęciem Holokaustu. No, ale fakty przecież nie liczą się, liczy się wszak Haggada.

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1574 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]