Rośnie antyunijna świadomość: 86% Brytyjczyków chce natychmiastowego wystąpienia z Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2009-11-17 1:14 pm

Sonda internetowa przeprowadzona przez brytyjski dziennik Express pokazała prawdziwe nastroje Brytyjczyków wobec Unii Europejskiej: aż 86% respondentów uważa, że Wielka Brytania powinna “już teraz wyjść z Unii Europejskiej”.

Jakkolwiek tego typu badania nie odzwierciedlają w pełni stanu faktycznego, gdyż nie są prowadzone w oparciu o naukowe metody badawcze, to jednak wskazują na świadomość społeczną zagrożeń płynących ze strony biurokracji, a już za kilka tygodni oficjalnego super-państwa o nazwie “Unia Europejska”. Brytyjczycy obawiają się m.in. o swoją flagę narodową i swój hymn, które to atrybuty mogą zostać zastąpione kosmopolitycznymi symbolami tzw. zjednoczonej Europy. Na ten niebezpieczny trend wskazuje wypowiedź premiera Belgii, Hermana van Rompuy, typowanego jako kandydat na Prezydenta Unii Europejskiej, który zapowiedział zamiar zastąpienia narodowych symboli “symbolami europejskimi”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Daily Express
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]