Rośnie antyunijna świadomość: 86% Brytyjczyków chce natychmiastowego wystąpienia z Unii Europejskiej

Sonda internetowa przeprowadzona przez brytyjski dziennik Express pokazała prawdziwe nastroje Brytyjczyków wobec Unii Europejskiej: aż 86% respondentów uważa, że Wielka Brytania powinna „już teraz wyjść z Unii Europejskiej”.

Jakkolwiek tego typu badania nie odzwierciedlają w pełni stanu faktycznego, gdyż nie są prowadzone w oparciu o naukowe metody badawcze, to jednak wskazują na świadomość społeczną zagrożeń płynących ze strony biurokracji, a już za kilka tygodni oficjalnego super-państwa o nazwie „Unia Europejska”. Brytyjczycy obawiają się m.in. o swoją flagę narodową i swój hymn, które to atrybuty mogą zostać zastąpione kosmopolitycznymi symbolami tzw. zjednoczonej Europy. Na ten niebezpieczny trend wskazuje wypowiedź premiera Belgii, Hermana van Rompuy, typowanego jako kandydat na Prezydenta Unii Europejskiej, który zapowiedział zamiar zastąpienia narodowych symboli „symbolami europejskimi”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Daily Express | http://www.dailyexpress.co.uk/posts/view/140885/Exclusive-86-say-Britain-must-quit-the-EU-now/

Skip to content