- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Młodzież Wszechpolska oskarża RPO, Janusza Kochanowskiego

Janusz Kochanowski w “Sygnałach Dnia” powiedział, że “Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Wypowiedź ta padła podczas rozmowy o łapówce, którą Kochanowski dał swojego czasu lekarzowi i do czego się przyznał.

Zdjęcie za radiomaryja.pl

Wszechpolacy w swoim oświadczeniu zapowiedzieli, że w najbliższych dniach złożą “zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia narodu polskiego (art. 133 KK).” Młodzież Wszechpolska dodaje, że “Mówiąc o rzekomym polskim antysemityzmie, wyssanym z mlekiem matki Kochanowski obraził miliony obywateli, do których obrony praw został powołany. Obrażając też wielu Polaków, którzy w czasie wojny z narażeniem życia ratowali Żydów, staje ramię w ramię z twórcami określenia >Polskie obozy zagłady<“.

Wypowiedź Rzecznika Praw Obywateli zbiegła się właśnie z wydaniem książki Jana Grossa “Strach”, w której Gross oskarża Polaków o antysemityzm.

Przeciwnicy takich poglądów przypominają, że Polacy są narodem, który najliczniej pomagał Żydom w trakcie wojny oraz że Hiteler tylko w Polsce ustanowił karę śmierci za pomoc osobom żydowskiego pochodzenia.

inf. wł. – Wyrostkiewicz | prawy.pl