Rząd Tuska blokuje leczenie Polaków w Unii

Aktualizacja: 2009-11-15 11:53 am

Polska blokuje przyjęcie unijnej dyrektywy o prawach pacjenta pt. “Pacjenci bez granic”, która umozliwia leczenie w całej Unii Europejskiej.

Dyrektywa daje prawo zwrotu kosztów leczenia pacjentom, którzy otrzymają lepszą i szybszą pomoc medyczną poza swoim krajem.

Polski resort zdrowia obawia się, że Polacy zaczną jeździć do np. Czech na zabiegi i zażądają zwrotu kosztów leczenia od Narodowego Funduszu Zdrowia. Ministerstwo lęka się także, że polscy pacjenci, którzy leczyliby się w polskich, prywatnych klinikach, które nie mają kontraktów z NFZ, także zaczęliby domagać się refundacji.

Źródło: fakty.interia.pl
Opracował: G.K.

Za: korwin-mikke.pl -- [Org. tytuł: « Polska nie chce oddać swoich pacjentów»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15688 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]