Transmisja Mszy św. trydenckiej we włoskim „Radio Maria” – kiedy pobudka w radio toruńskim?

Stowarzyszenie Giovani e Tradizione informuje, że włoska rozgłośnia katolicka „Radio Maria” przeprowadzi w pierwszą niedzielę Adwentu – 29 listopada br. – transmisję Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zostanie ona odprawiona o godz. 10:30 w kościele Sant’Antonio di Acireale, położonym w miejscowości Catania na Sycylii. Mszy św. towarzyszyć będzie intencja dziękczynna za sukces zorganizowanej w październiku w Rzymie konferencji nt. motu proprio Summorum Pontificum.
„Radio Maria” to największa włoska katolicka stacja radiowa. Została założona w Como w diecezji mediolańskiej w 1983. Pod nazwą „Radio Maria” stowarzyszonych jest ponadto około czterdziestu wielojęzycznych nadawców katolickich w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, i w Amerykach. Łącznie „Radio Maria” nadaje z 1500 naziemnych nadajników na całym świecie. Misją stacji jest liturgia, katecheza, uduchowienie, wsparcie duchowe na co dzień, informacja, muzyka i kultura.
Włoską rozgłośnię „Radio Maria” można słuchać w internecie.

Autor: Witold Dziedzic

Za: Nowy Ruch Liturgiczny | http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2009/11/transmisja-mszy-sw-trydenckiej-w-radio.html | Transmisja Mszy św. trydenckiej w Radio Maria

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content