Socjaliści wyedukują młodzież w masturbacji

„Przyjemność jest w twoich rękach” – kampanię pod takim hasłem rozpoczęły władze hiszpańskiego regionu Extremadura. Akcja propagująca masturbację ma nauczyć młodzież „seksualnego samopoznania i odkrycia przyjemności własnej”. Nawet część hiszpańskiej lewicy wyśmiewa ten pomysł.

– Być może Extramadura ma największą liczbę młodych bezrobotnych w Hiszpanii, ale za to będą oni najlepsi w masturbacji – komentuje ironicznie Pilar Rahola, znana z lewicowych poglądów felietonistka barcelońskiej „La Vanguardia”. Kampania propagująca m.in. onanizm i antykoncepcję będzie kosztować 14 tys. euro.

– Staliśmy się pośmiewiskiem całej Hiszpanii – mówi przywódca miejscowej opozycji prawicowej Hernández Carrón

Ulotki, czasopisma i warsztaty przygotowały socjalistyczne władze Extremadury, najbiedniejszego regionu Hiszpanii, by nauczyć młodzież jak się masturbować – donosi „The Guardian”. W programie przewidzianym dla nastolatków między 14 a 17 rokiem życia znajdą się też zajęcia z metod antykoncepcji, czy „szacunku dla samych siebie”.

Według Carróna o takich intymnych sprawach obywatele powinni rozmawiać w domu, a nie na forum publicznym. Niezadowolenie wyraziła również Konfederacja Ojców i Matek Uczniów. Rodzice zwracają uwagę, że akcja ingeruje w ich prawo do kształcenia własnych dzieci w kwestii seksualności.

AJ/Guardian.co.uk

Za: Fronda.pl | http://fronda.pl/news/czytaj/hiszpania_socjalisci_wyedukuja_mlodziez_w_masturbacji

Skip to content