Wielka Brytania: Pozwolą dziecku umrzeć, bo miałoby “żałosne” życie

Aktualizacja: 2009-11-12 11:18 pm

To bezprecedensowy wyrok w sprawie dziecka, którego mózg nie jest uszkodzony. Ojciec, którzy walczył ze szpitalem i matką dziecka o utrzymanie go przy życiu, poddał się po trwającej kilka dni batalii sądowej.

Decyzją londyńskiego sądu 13-miesięczny sparaliżowany chłopiec zostanie odłączony od aparatury wspomagającej oddychanie – informuje „Rzeczpospolita”. Ze względu na “niską jakość życia” lekarze pozwolą dziecku umrzeć, bo jak twierdzą, to dla niego lepsze niż “żałosna i godna politowania” egzystencja.

Chłopiec, którego dane utajono pod inicjałami „RB”, nie tylko rozpoznaje rodziców, ale potrafi się także bawić. Od urodzenia cierpi jednak na nieuleczalną postać miastenii. W Wielkiej Brytanii ze schorzeniem tym zmaga się blisko 300 osób.

Ojciec dziecka miał nadzieję, że zabieg tracheotomii pozwoli w przyszłości przenieść opiekę nad synem ze szpitalnej sali do domu. Władze szpitala oraz jego matka orzekli, że należy pozwolić mu umrzeć, bo dziecko już zawsze będzie skazane na cierpienie, a jego życie nie będzie nigdy normalne.

Sąd przychylił się do tej opinii. Podkreślił przy tym, że 20-letni rodzice chłopca mimo separacji wykazali się wielkim oddaniem i miłością.

AJ/Rz/Telegraph.co.uk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15624 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]