Konferencja Episkopatu Afryki Południowej ostrzega: Podczas piłkarskiego Mundialu afrykańskie kobiety będą wykorzystywane do prostytucji

Tysiące kobiet staną się przedmiotem handlu i zostaną wykorzystane do prostytucji podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku – ostrzega Konferencja Episkopatu Afryki Południowej.


– Spodziewamy się gwałtownego wzrostu handlu kobietami do celów prostytucji podczas Mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w RPA w 2010 roku – powiedział Ojciec Chris Townsend, rzecznik prasowy konferencji biskupów Afryki Południowej. Jego zdaniem tysiące kobiet przyślą do RPA organizacje kryminalne z Nigerii, Włoch, Libii, Chin. Jednocześnie, inne kobiety są wysyłane z RPA do krajów Europejskich w tym samym celu.

Kościół katolicki, wspólnie z innymi chrześcijańskimi wspólnotami i organizacjami pozarządowymi, rozpoczyna kampanię ostrzegającą mieszkańców, aby byli wyczuleni na wszelkie sygnały krzywdy ludzkiej, w tym szczególnie na handel kobietami. XIX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2010 roku zostaną rozegrane w RPA w dniach od 11 czerwca do 11 lipca 2010 roku. Będzie to pierwszy Mundial na kontynencie afrykańskim.

JaLu/Cathnews.com

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/kosciol_w_afryce_poludniowej_mistrzostwa_swiata_w_pilce_to_zagro | Kościół Afryki Południowej: Mundial to zagrożenie dla kobiet

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content