Konferencja Episkopatu Afryki Południowej ostrzega: Podczas piłkarskiego Mundialu afrykańskie kobiety będą wykorzystywane do prostytucji

Aktualizacja: 2009-11-9 2:21 pm

Tysiące kobiet staną się przedmiotem handlu i zostaną wykorzystane do prostytucji podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2010 roku – ostrzega Konferencja Episkopatu Afryki Południowej.


– Spodziewamy się gwałtownego wzrostu handlu kobietami do celów prostytucji podczas Mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w RPA w 2010 roku – powiedział Ojciec Chris Townsend, rzecznik prasowy konferencji biskupów Afryki Południowej. Jego zdaniem tysiące kobiet przyślą do RPA organizacje kryminalne z Nigerii, Włoch, Libii, Chin. Jednocześnie, inne kobiety są wysyłane z RPA do krajów Europejskich w tym samym celu.

Kościół katolicki, wspólnie z innymi chrześcijańskimi wspólnotami i organizacjami pozarządowymi, rozpoczyna kampanię ostrzegającą mieszkańców, aby byli wyczuleni na wszelkie sygnały krzywdy ludzkiej, w tym szczególnie na handel kobietami. XIX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2010 roku zostaną rozegrane w RPA w dniach od 11 czerwca do 11 lipca 2010 roku. Będzie to pierwszy Mundial na kontynencie afrykańskim.

JaLu/Cathnews.com

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Kościół Afryki Południowej: Mundial to zagrożenie dla kobiet»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15558 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]