Nowa Zelandia: aborcja sprzyja występowaniu chorób psychicznych

Badania przeprowadzone przez zespół naukowców pod kierownictwem prof. Davida Fergusona na Uniwersytecie Otago w Nowej Zelandii pokazują, że u kobiet, które dokonały aborcji znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia chorób psychicznych, takich jak np. depresja – informuje portal LifeSiteNews.com.

Wyniki badań, które opublikowano w brytyjskim „Journal of Psychiatry” opierają się na próbie 500 kobiet w wieku między 15. a 30. rokiem życia, które przebadano sześciokrotnie.

Badania ujawniły, że u kobiet, które uśmierciły swoje niechciane dzieci, ryzyko zachorowania na depresję, pojawienia się różnych lęków, myśli samobójczych, alkoholizmu i narkomanii wzrasta dwukrotnie w porównaniu do kobiet, które urodziły nawet niechciane dziecko.

Do podobnych wniosków doszli kanadyjscy naukowcy, którzy na początku tego roku opublikowali wyniki swoich badań w „Journal of Obstetrics and Gynaecology”. Dodatkowo wykazały one, że u kobiet dopuszczających się aborcji w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży o 36 proc. wzrasta ryzyko urodzenia w przyszłości wcześniaka, a u kobiet, które dokonały więcej niż jednej aborcji ryzyko to wzrasta aż o 93 proc.

Obrońcy życia ubolewają, że kobietom nie są udzielane wyczerpujące informacje na temat różnych zagrożeń wynikających z „przerywania ciąży”. Dlatego też one często nieświadomie podejmują tak drastyczną decyzję, jaką jest zabicie dziecka poczętego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,4398,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content