Okropna bluźniercza karykatura Chrystusa w studenckim piśmie kanadyjskiego uniwersytetu

Aktualizacja: 2006-03-10 12:00 am

Po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni, kanadyjska gazeta studencka dopuściła się okropnego bluźnierstwa.
Po publikacji gazety The Strand wydawanej na Uniwersytecie Toronto Victoria College, tym razem studenci Uniwersytetu Saskatchewan dołączyli do liberalnego grona “dbających o wolność wypowiedzi” bigotów. Gazeta studencka The Sheal opublikowała karykaturę Jezusa w akcie seksu oralnego na świni. Warto dodać, że dokładnie ta sama gazeta kilka tygodni temu odmówiła publikacji karykatur Mahometa “w repekcie do Islamu”.
Gazeta The Sheal jest finansowana przez obowiązkowe dotacje z funduszu opłat za studia, a więc każdy student – chce czy nie chce – finansuje gazetkę uniwerstytecką.
Prezydent Uniwersytetu wydał ubolewające oświadczenie, lecz nie przeprosił wprost za zamieszczoną karykaturę, a redakcja tłumaczy się, że “zamieszczenie nie było wynikiem decyzji edytorskiej, lecz pomyłką wynikającą z braku komunikacji w redakcji”.
Organizacje chrześcijańskie, wspierane przez lokalną stację radiową, piszą listy protestacyjne.

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Aż trudno uwierzyć jak daleko może sięgać nienawiść do Chrześcijaństwa, do Chrystusa. A wszystko to odbywa się pod otoczką “tolerancji” i “wolności wypowiedzi”. Jeśli fala publikacji karytakur Mahometa było zwykłą prowokacją polityczną, której źródeł należy upatrywać w działaniach służb specjalnych dążących do konfrontacji ze światem arabskim, to karykatury Chrystusa wynikają ze zwykłej nienawiści wszystkiego co chrześcijańskie. Chodzi o zwykłą, talmudyczną nienawiść do Chrystusa-Pana.
Boże, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią!

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=155 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]