Amerykański Departament Stanu: Izrael jest nietolerancyjny

Aktualizacja: 2009-11-6 10:51 pm

Izrael dyskryminuje mniejszości religijne i narodowe – wynika z corocznego raportu o wolności religijnej na świecie. Dokument opublikował amerykański Departament Stanu.

Izrael dyskryminuje muzułmanów, chrześcijan, świadków Jehowy, Żydów reformowanych, Beduinów i kobiety – czytamy w raporcie. Jakie są przejawy tej dyskryminacji? Według autorów, ponad 300 tysięcy imigrantów, którzy według prawa rabinicznego nie są Żydami, nie może zawrzeć w Izraelu związków małżeńskich. Nie mogą oni także zostać pochowani na żydowskich cmentarzach.

Izrael nie zapewnia także ochrony miejscom świętym dla chrześcijan i muzułmanów. Prawo z 1967 roku przewiduje, że państwo powinno zadbać o wszystkie takie miejsca, tymczasem chroni tylko żydowskie, gdyż tylko te uznaje za święte. Pozostałe często są zaniedbane, a dostęp do nich jest utrudniony. Amerykański Departament Stanu uznał te działania za niedopuszczalne i zaleca Izraelowi zmianę tych praktyk.

JaLu/IAR

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « USA: Izrael jest nietolerancyjny»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15487 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]