Przywódcy sunniccy: “Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę”

Aktualizacja: 2008-01-4 3:09 pm

Główni sunniccy przywódcy duchowni wydali orzeczenie, w którym stwierdzają, że każda kobieta która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, musi pozbyć się dziecka. “Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę, natychmiast po tym gdy dowie się, że jest w ciąży, i gdy zaufany lekarz wyda stosowne zezwolenie.” – piszą imami skupieni w radzie The Islamic Research Council of Al-Azhar, uważanej za najwyższe ciało ruchu sunnickiego.

Najwyższy imam Egiptu, Mohammed Sayed Tatwani, który zajmuje również pozycję Wielkiego Szejka Al-Azhar, podkreślił decyzję rady mówiąc, że “Każda dziewczyna czy kobieta, która została zgwałcona, ma prawo według religii muzułmańskiej do dokonania zabiegu aborcji w każdym momencie – a czyniąc to nie popełnia żadnego grzechu.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1546 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]