Prezent rządu Tuska na 50-lecie szczecińskiego Technikum Budowy Okrętów: zamykamy szkołę

Aktualizacja: 2009-11-6 10:27 am

Nie będzie już Technikum Budowy Okrętów – donosi Radio Szczecin. W procesie systematycznego, zorganizowanego i z premedytacją przeprowadzanego demontażu polskiej gospodarki przez kolejne antypolskie ekipy rządzące, a szczególnie przez obecny rząd Donalda Tuska i jego kryminogenną ekipę, zlikwidowano przemysł stoczniowy, co pociągnęło za sobą brak zapotrzebowania na fachowców w tej dziedzinie.

Technikum Budowy Okrętów, legendarne w regionie, jak i Zasadnicza Szkoła Budowy Okrętów kształciły przyszłych pracowników Stoczni Szczecińskiej. Uczniowe tych szkół szkolą się teraz w Szczecińskiej Stoczni Remontowej “Gryfia” i innych firmach z branży metalowej. Jak będzie nazywał się Zespół Szkół Budowy Okrętów – jeszcze nie wiadomo, ale wyraz “okręty” zniknie na pewno. Dyrektor Andrzej Usielski mówi, że teraz szkoła będzie stawiać na branżę portową i morską.

W tym roku obchodzono Technikum Budowy Okrętów obchodziło 50-lecie istnienia, a Zasadnicza Szkoła Budowy Okrętów – jubileusz 60-lecia.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Radio Szczecin ('Koniec Technikum Budowy Okrętów')
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15451 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]