Prezent rządu Tuska na 50-lecie szczecińskiego Technikum Budowy Okrętów: zamykamy szkołę

Nie będzie już Technikum Budowy Okrętów – donosi Radio Szczecin. W procesie systematycznego, zorganizowanego i z premedytacją przeprowadzanego demontażu polskiej gospodarki przez kolejne antypolskie ekipy rządzące, a szczególnie przez obecny rząd Donalda Tuska i jego kryminogenną ekipę, zlikwidowano przemysł stoczniowy, co pociągnęło za sobą brak zapotrzebowania na fachowców w tej dziedzinie.

Technikum Budowy Okrętów, legendarne w regionie, jak i Zasadnicza Szkoła Budowy Okrętów kształciły przyszłych pracowników Stoczni Szczecińskiej. Uczniowe tych szkół szkolą się teraz w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” i innych firmach z branży metalowej. Jak będzie nazywał się Zespół Szkół Budowy Okrętów – jeszcze nie wiadomo, ale wyraz „okręty” zniknie na pewno. Dyrektor Andrzej Usielski mówi, że teraz szkoła będzie stawiać na branżę portową i morską.

W tym roku obchodzono Technikum Budowy Okrętów obchodziło 50-lecie istnienia, a Zasadnicza Szkoła Budowy Okrętów – jubileusz 60-lecia.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Radio Szczecin ('Koniec Technikum Budowy Okrętów') | http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=56277 |

Skip to content