Texas: Biskup Yanta w rocznicę legalizacji aborcji ogłosił w Diecezji “Dzień Pokuty i Abstynencji”

Aktualizacja: 2008-01-4 2:49 pm

Biskup John Walter Yanta z diecezji Amarillo w stanie Teksas, ogłosił dzień 22 stycznia 2008 roku, w który przypada 35 rocznica wydania przez Sąd Najwyższy decyzji legalizującej aborcję – “Dniem Postu i Abstynencji”.

Biskup Yanta wezwał wiernych swojej diecezji do aktów pokuty i modlitwy, z błaganiem o przywrócenie w Stanach Zjednoczonych prawa do życia nienarodzonych. “Wzywam wszystkie dzieci Boże do uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, do odmawiania różańca i do postawy skierowanej na życie” – napisał biskup Yanta.

Księża w diecezji Amarillo będą w tym dniu odprawiali Msze święte we fioletowych szatach liturgicznych, symbolizujących pokutę. Biskup Yanta odprawi również 19 stycznia br. Mszę św., a później uda się z procesją przed siedzibę organizacji Planned Parenthood – miejsca zamordowania tysięcy nienarodzonych – aby wspólnie modlić się o zmianę przepisów legalizujących “aborcję”.

Decyzja biskupa Yanta ogłoszona została w ostatni dzień urzędowania jako biskup diecezji. Dnia 3 stycznia br. 76-letni biskup Yanta udał się na emeryturę.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1545 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]