Aktualizacja strony została wstrzymana

Texas: Biskup Yanta w rocznicę legalizacji aborcji ogłosił w Diecezji „Dzień Pokuty i Abstynencji”

Biskup John Walter Yanta z diecezji Amarillo w stanie Teksas, ogłosił dzień 22 stycznia 2008 roku, w który przypada 35 rocznica wydania przez Sąd Najwyższy decyzji legalizującej aborcję – „Dniem Postu i Abstynencji”.

Biskup Yanta wezwał wiernych swojej diecezji do aktów pokuty i modlitwy, z błaganiem o przywrócenie w Stanach Zjednoczonych prawa do życia nienarodzonych. „Wzywam wszystkie dzieci Boże do uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, do odmawiania różańca i do postawy skierowanej na życie” – napisał biskup Yanta.

Księża w diecezji Amarillo będą w tym dniu odprawiali Msze święte we fioletowych szatach liturgicznych, symbolizujących pokutę. Biskup Yanta odprawi również 19 stycznia br. Mszę św., a później uda się z procesją przed siedzibę organizacji Planned Parenthood – miejsca zamordowania tysięcy nienarodzonych – aby wspólnie modlić się o zmianę przepisów legalizujących „aborcję”.

Decyzja biskupa Yanta ogłoszona została w ostatni dzień urzędowania jako biskup diecezji. Dnia 3 stycznia br. 76-letni biskup Yanta udał się na emeryturę.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content