Aktualizacja strony została wstrzymana

Komu podlizuje się Michał Kamiński?

Od czasu, kiedy naczelny rabin Polski Michael Schudrich poręczył, za Michała Kamińskiego z PiS, że Kamiński nie jest antysemitą, a przeciwnie jest przyjacielem Izraela, europosłowi PiS zupełnie przewróciło się w głowie.

Zaczął od oświadczenia, że nazwa „małżeństwo” powinno być zarezerwowana dla par heteroseksualnych, to nie ma nic przeciwko „związkom partnerskim”, gdyby doszło do głosowania w tej sprawie – podaje fronda.pl za portalem TotalPolitics.com.

Jednak w najbliższym czasie zboczonych „małżeństw” nie będzie, gdyż – jak mówi Kamiński – „Polska jest na innym etapie”. Na pytanie, czy, gdyby był posłem, poparłby taką ustawę, odpowiada: – Zastanawiałbym się nad głosowaniem za, jednak to zależy od konkretnych rozwiązań. Nie sądzę, by państwo powinno ingerować w osobiste relacje między ludźmi.

Rozmowa ujawniła, że niewiele brakowało, by Michał Kamiński szef frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów gościł na imprezie homoseksualistów. Dziennikarz i zarazem działacz torysów organizujących imprezę Ian Dale przyznał się, że chciał zaprosić na nią Kamińskiego, jednak ostatecznie się nie zdecydował. – Nie miałbym z tym problemu, wręcz przeciwnie – mówi polski polityk. I dodaje, że „bardzo by się cieszył” z zaproszenia na „GayPride” w następnym roku.

Napisał(a) ro/sks/TotalPolitics.com

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2661&Itemid=1

Skip to content