Protest przeciwko uhoronowaniu Michnika

Nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie protestują przeciwko nadaniu redaktorowi naczelnemu „Gazety Wyborczej” Adamowi Michnikowi doktoratu honorowego tej uczelni – pisze „Nasz Dziennik”.

Uroczystość została zaplanowana na 17 listopada br. Michnik ma być nagrodzony za „niezłomne propagowanie wartości demokratycznych i humanistycznych w kulturze i polityce polskiej”.

Nawet ostrożni komentatorzy uważają, że honorowanie przez uczelnie osób zaangażowanych w bieżący spór polityczny jest ryzykowne, gdyż stanowi silne poparcie dla poglądów prezentowanych przez osoby nagradzane.

Na szczęście jednak nie brak zdecydowanych oponentów nadawania Michnikowi takich honorów. Uważają oni, że jest to inicjatywa odgórna, forsowana przez władze uczelni pomimo braku akceptacji środowiska akademickiego. Nie ma on bowiem dorobku naukowego zasługującego na wyróżnienie, a jego „twórczość” to zwykła publicystyka i aktywność w życiu politycznym. Także historyczna ocena podejmowanych przez niego działań nie jest jednoznaczna – czytamy w publikacji „Naszego Dziennika”.

Za: Aspekt Polski | http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2657&Itemid=1

Skip to content