Szkocki szef Stowarzyszenia Lekarzy: Konieczna “seks-edukacja” dla pięciolatków

Aktualizacja: 2008-01-3 6:16 pm

Pięcioletnie dzieci powinny mieć lekcje “bezpiecznego seksu” – mówi szef konsultantów szkockich Brytyjskiego Stowarzyszenie Medycznego.

Dr Charles Saunders nawołuje, że jeśli szkoły nie wprowadzą obowiązkowych przedmiotów mających przekazywać najmłodszym dzieciom “informacje o bezpiecznym seksie”, to dla nastolatków może być już za późno, gdyż – jak mówi dr Saunders – “już 12-latki eksperymentują”.

Według obecnego systemu, w Szkocji dzieci uczą się o “bezpiecznym seksie” w wieku 10-11 lat. Według doktora Saunders to już za późno. “[Edukacja seksualna] powinna prawdopodobnie zacząć się od razu gdy dziecko zaczyna szkołę. […] W wieku pięciu lat powinno być to przekazywane w języku zrozumialym dla nich, czyli na takim samym poziomie jak nauczane są inne przedmioty.”

Dr Saunders uważa również, że uczniowie szkół ponadpodstawowych powinny bezpłatnie otrzymywać środki antykoncepcyjne.

Kościół katolicki sprzeciwia się propozycji, a jeden z przedstawicieli powiedział, że “To są sprawy, które nie interesują pięciolatków i [tego typu lekcje] są bezsensowne, tak samo jak bezsensowne bylyby lekcje dla dzieci w tym wieku o nadużywaniu alkoholu.”

Szkocja ma jeden z najwyższych spośród wszystkich krajów zachodnich, wskaźników chorób wenerycznych wśród nastolatków. W 2005 roku zanotowano też rekordową liczbę 9000 ciąż nastolatek.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1541 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]