Texas: Wyproszona z autobusu, bo czytała dzieciom Biblię

Aktualizacja: 2008-01-3 12:38 pm

Christine Lutz, matka czytająca swoim dzieciom Biblię podczas jazdy autobusem miejskim do kościoła, została wyrzucona przez kierowcę.

Lutz, mieszkanka Fort Worth w stanie Texas, siedziała z tyłu autobusu i – jak twierdzi – nie przeszkadzając nikomu czytała dzieciom Biblię, gdy kierowca najpierw polecił jej zaprzestanie czytania na głos, a później zatrzymał autobus i wyprosił ją z dziećmi z autobusu. “Poprosiła mnie [kobieta – kierowca autobusu], abym zaprzestała czytania Biblii” – powiedziała Lutz stacji telewizyjnej Fox4, i dodała, że “Lecz powiedziałam: “Nie, będę dalej czytała Biblię, gdyż właśnie uczę dzieci.” I dalej im ją czytałam.” Wobec tej odmowy kierowca zatrzymał autobus i wyprowadził matkę z dziećmi do wezwanego mikrobusu służby nadzoru komunikacji miejskiej, który odwiózł ich do kościoła.

Władze tłumaczą się, że napis w autobusach głosi, iż zabronione jest głośne sluchanie muzyki oraz głośne rozmowy, lecz Lutz twierdzi, że nie czytała Biblii zbyt głośno i domaga się od dyrekcji przedsiębiorstwa komunikacji przeprosin.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1538 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]