Kłamstwa na rzecz aborcji

Kłamstwo i fałsz należą do klasycznych metod stosowanych w kampaniach na rzecz aborcji. Były minister zdrowia Peru ujawnił, że proaborcyjne grupy feministyczne upowszechniały fałszywe dane statystyczne o liczbie nielegalnych aborcji dokonanych w tym kraju.

Podczas debaty telewizyjnej na temat prawa do aborcji Luis Solari powiedział, że w czasie sprawowania urzędu ministra zdrowia wielokrotnie spotykał się z sytuacją, iż dane przedstawiane przez grupy proaborcyjne były kilka razy większe, niż dane rzeczywiste.

W swoich „raportach” feministki podawały liczby pięciokrotnie wyższe od liczb, którymi dysponowało ministerstwo zdrowia. W 2006 r. oficjalne dane mnożyły już przez siedem. „Na jakiej podstawie?” – pytał Solari przedstawicielkę proaborcyjnej organizacji „Manuela Ramos”.

Solari potwierdził, że grupy proaborcyjne w Peru otrzymywały pieniądze od zwolenników przerywania ciąży z zagranicy. Pieniadze miały być przeznaczane na działaność zmierzającą do zmiany prawa w kierunku coraz większej liberalizacji aborcji.

[Za: CNA – 15.10.2099 r. via SPUC 16.10.2009 r.; m.]

***

O fałszu i kłamstwie jako metodzie prowadzenia kampanii na rzecz prawa do aborcji od wielu lat mówi dr Bernard Nathanson, były amerykański ginekolog-aborter, który kierował National Association for the Repeal of the Abortion Laws (NARAL) – organizacją, która przyczyniła się do zalegalizowania aborcji w USA.

Nathanson – który obecnie działa w środowisku pro-life – podkreślał, że zwolennicy aborcji celowo podają fałszywe dane dotyczące wielkości podziemia aborcyjnego, liczby zgonów w wyniku nielegalnych zabiegów i poparcia dla legalizacji aborcji. „To była taktyka samonapędzającego się kłamstwa, które odpowiednio często powtarzane potrafi przekonać opinię publiczną”.

Dr Bernard Nathanson wielokrotnie mówił, że jako aborcjonista był pojętnym uczniem nazistowskiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa, który twierdził, iż kłamstwo powtarzane tysiąc razy za tysiąc pierwszym razem staje się prawdą.

[Por. G. Górny, „Nieczyste gry o aborcję”, w: „Rzeczpospolita” z dn. 13 czerwca 2008 r.; http://www.rp.pl/artykul/147796.html]

Za: HLI-Polska | http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=1181

Skip to content