Lwów: Msze na cmentarzach odwołane

Aktualizacja: 2009-10-31 5:51 pm

Epidemia grypy oraz decyzja Rady Ministrów Ukrainy o wprowadzeniu kwarantanny i zakaz organizowania spotkań masowych sprawiły, że metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki odwołał Msze św. zaplanowane na lwowskich cmentarzach 1 i 2 listopada.
Arcybiskup lwowski obrządku łacińskiego 1 listopada miał sprawować Mszę św. na Cmentarzu Orląt Lwowskich a 2 listopada na Cmentarzu Janowskim. W specjalnym komunikacie, w którym poinformował o odwołaniu zaplanowanych liturgii, zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji tragicznie zmarłych a także by prosili o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych. Polecił też zanoszenie Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…” i prośbę o szybkie uwolnienie od groźnej epidemii.

Na terenie zachodniej Ukrainy, na terenie trzech obwodów -tarnopolskiego, lwowskiego, iwano-frankowskiego, z powodu infekcji dróg oddechowych zmarło już ponad 30 osób a cztery w skutek zarażenia wirusem grypy A/H1N1. W związku z tą sytuacją specjalne apele wystosowali także biskupi greckokatoliccy.


KAI/Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15295 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]