Gafa w sprawie askarisów – Stanisław Michalkiewicz

Aktualizacja: 2009-10-28 10:39 pm

Z obfitości serca usta mówią – powiada Pismo Święte. I rzeczywiście; diaspora żydowska nie może już doczekać się ostatecznego zwycięstwa w Afganistanie, gdzie – jak wiadomo – i nasz „wódz taliby gromi, a wzdycha do kraju”. Okazało się, że temu szczytnemu celowi służą również fakty prasowe. Tak samo bywało i za komuny; kiedy partia chciała ruszyć z kampanią przeciwko zdemaskowanemu właśnie nowemu wrogowi klasowemu, za pomocą agentury w zachodnich, najczęściej komunistycznych mediach, inspirowała demaskatorski artykuł, który potem był przedrukowywany przez „Trybunę Ludu” i „Źołnierza Wolności” z komentarzem, że nawet na Zachodzie poznali się na tych gadach, więc… i tak dalej.

Identyczny schemat zastosował wybitny przedstawiciel diaspory żydowskiej JE Lee Feinstein, rezydujący od niedawna w Warszawie na zmyłkowym stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych. W ubiegły piątek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że polski rząd zamierza wysłać na wojnę o pokój do Afganistanu dodatkowych 600 askarisów, a wkrótce potem JE Lee Feinstein złożył za to polskiemu rządowi telewizyjne podziękowanie. Najwyraźniej liczył na to, że tubylczy mężykowie stanu podważyć tego faktu prasowego już się nie ośmielą i askarisów wyślą naprawdę. Tymczasem minister Klich ujawnił, że nikt jeszcze takiej decyzji nie podjął, z czego wynika, iż przede wszystkim Nasza Pani Aniela jeszcze nie zdecydowała, czy kontyngenty askarisów w Afganistanie będą zwiększane, czy nie.


Stanisław Michalkiewicz

Komentarz  ·  „Dziennik Polski” (Kraków)  ·  2009-10-28  |  www.michalkiewicz.pl


Stałe komentarze Stanisława Michalkiewicza ukazują się w „Dzienniku Polskim” (Kraków).


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15247 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]