Judaizacji Kościoła w Polsce etap kolejny: Franciszkanie otwierają w Toruniu Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej

Prowincja Franciszkanów w Toruniu otwiera „pierwszą w Polsce i Europie Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej”, której patronują m.in. przewodniczący Światowego Związku Żydów Zygmunt Rolat oraz ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, a ideę poparł naczelny rabin Polski Michael Schudrich – informuje (pseudo)Katolicka Agencja (dez)Informacyjna.

– Będzie to pierwszy ośrodek naukowy w Polsce z taką ofertą – podkreśla rektor a zarazem inicjator powstania nowej uczelni – o. dr Maksymin Marek Tandek OFM. – Obok współczesnego języka hebrajskiego proponujemy hebrajski biblijny, rabiniczny, aramejski, syryjski, grecki biblijny, a także historię literatury hebrajskiej, Żydów i Izraela oraz podstawowe informacje o judaizmie – wylicza o. Tandek OFM.

Rektor zapowiada, że w gronie wykładowców będą nie tylko „uznani polscy uczeni”, ale także „zagraniczni specjaliści”. „Wszystko to z pewnością przyczyni się do lepszego poznania języka i kultury żydowskiej, a w przyszłości również wyeliminowania niezrozumienia pomiędzy narodami polskim i żydowskim” – ma nadzieję o. Tandek.

Placówka prowadzona przez franciszkanów z Prowincji św. Franciszka z Asyżu będzie także kształciła przewodników po Ziemi Świętej, prowadziła kursy języka hebrajskiego i jidisz oraz poszerzy działalność o „studia judaizmu”.

Wartość tej inwestycji jest szacowana na 24 mln zł. Pieniądze pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego (9,97 mln zł), kasy miejskiej (2,6 mln zł), budżetu państwa (ok. 1,76 mln zł) i środków zakonu. Jak wynika z powyższego zestawienia, ponad 14 milionów pochodzić będzie z podatków obywateli – gdyż nawet tzw. fundusze unijne to nic innego tylko wpłacona przez Polskę składka unijna, pomniejszona o koszta biurokracji unijnej – a 10 milionów ma dołożyć zakon Franciszkanów. Budowę gmachu dla nowej uczelni poprał m.in. kard. Stanisław Dziwisz – patron liberalnego i judaistycznego skrzydła Kościoła w Polsce oraz biskup toruński Andrzej Suski. Poparcie tego ostatniego, znanego również z popierania toruńskiego Radia Maryja, zapewne niejednego zwolennika Radia Maryja powinno skłonić do zastanowienia.

Wobec coraz bardziej nachalnej, jawnej i wręcz bezczelnej judaizacji polskiego Kościoła, coraz częściej dokonywanego rękami neokatolickich księży, zakonników i biskupów, na dodatek za pieniądze podatników-obywateli Polski oraz z datków wiernych, należy zaapelować do każdego wiernego o bardzo staranne zastanowienie się nad kontynuowaniem datków i darowizn dla zakonów, wspólnot, parafii uczestniczących w tym niecnym procederze. Środki pieniężne katolika powinny być przeznaczane na zbożne cele, zaś szczególnie datki wiernych powinny zasilać działalność czysto katolicką. Jeśli wrogowie Kościoła – a żydzi ze swoją 2000-letnią, pieczołowicie pielęgnowaną historią antykatolicyzmu są tego najbardziej wzorcowym przykładem – pragną uprawiać propagandę zniekształcającą Prawdę, niech czynią to sobie dalej w swoim gronie i w swoich gettach. Jednak – jak przestrzegali przed tym mądrzy, przedsoborowi Papieże, Doktorzy Kościoła i liczni święci – niech nie ważą się rozprzestrzeniać swej błędnej, destrukcyjnej nauki w społeczeństwie.

Zatem każda forma pomocy takim inicjatywom stanowi zaprzeczenie misji Kościoła, jest  formą zgubnej idolatrii i grzeszną judaizacją. Jest włączeniem się w szeregi wrogów Chrystusa i przyłączeniem się w wojnie przeciwko Bogu.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: eKAI | http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwila/x21364/franciszkanie-otwieraja-w-toruniu-wyzsza-szkole-filologii-hebrajskiej/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content