Judaizacji Kościoła w Polsce etap kolejny: Franciszkanie otwierają w Toruniu Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej

Aktualizacja: 2009-10-28 12:10 pm

Prowincja Franciszkanów w Toruniu otwiera “pierwszą w Polsce i Europie Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej”, której patronują m.in. przewodniczący Światowego Związku Żydów Zygmunt Rolat oraz ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss, a ideę poparł naczelny rabin Polski Michael Schudrich – informuje (pseudo)Katolicka Agencja (dez)Informacyjna.

– Będzie to pierwszy ośrodek naukowy w Polsce z taką ofertą – podkreśla rektor a zarazem inicjator powstania nowej uczelni – o. dr Maksymin Marek Tandek OFM. – Obok współczesnego języka hebrajskiego proponujemy hebrajski biblijny, rabiniczny, aramejski, syryjski, grecki biblijny, a także historię literatury hebrajskiej, Żydów i Izraela oraz podstawowe informacje o judaizmie – wylicza o. Tandek OFM.

Rektor zapowiada, że w gronie wykładowców będą nie tylko “uznani polscy uczeni”, ale także “zagraniczni specjaliści”. „Wszystko to z pewnością przyczyni się do lepszego poznania języka i kultury żydowskiej, a w przyszłości również wyeliminowania niezrozumienia pomiędzy narodami polskim i żydowskim” – ma nadzieję o. Tandek.

Placówka prowadzona przez franciszkanów z Prowincji św. Franciszka z Asyżu będzie także kształciła przewodników po Ziemi Świętej, prowadziła kursy języka hebrajskiego i jidisz oraz poszerzy działalność o “studia judaizmu”.

Wartość tej inwestycji jest szacowana na 24 mln zł. Pieniądze pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego (9,97 mln zł), kasy miejskiej (2,6 mln zł), budżetu państwa (ok. 1,76 mln zł) i środków zakonu. Jak wynika z powyższego zestawienia, ponad 14 milionów pochodzić będzie z podatków obywateli – gdyż nawet tzw. fundusze unijne to nic innego tylko wpłacona przez Polskę składka unijna, pomniejszona o koszta biurokracji unijnej – a 10 milionów ma dołożyć zakon Franciszkanów. Budowę gmachu dla nowej uczelni poprał m.in. kard. Stanisław Dziwisz – patron liberalnego i judaistycznego skrzydła Kościoła w Polsce oraz biskup toruński Andrzej Suski. Poparcie tego ostatniego, znanego również z popierania toruńskiego Radia Maryja, zapewne niejednego zwolennika Radia Maryja powinno skłonić do zastanowienia.

Wobec coraz bardziej nachalnej, jawnej i wręcz bezczelnej judaizacji polskiego Kościoła, coraz częściej dokonywanego rękami neokatolickich księży, zakonników i biskupów, na dodatek za pieniądze podatników-obywateli Polski oraz z datków wiernych, należy zaapelować do każdego wiernego o bardzo staranne zastanowienie się nad kontynuowaniem datków i darowizn dla zakonów, wspólnot, parafii uczestniczących w tym niecnym procederze. Środki pieniężne katolika powinny być przeznaczane na zbożne cele, zaś szczególnie datki wiernych powinny zasilać działalność czysto katolicką. Jeśli wrogowie Kościoła – a żydzi ze swoją 2000-letnią, pieczołowicie pielęgnowaną historią antykatolicyzmu są tego najbardziej wzorcowym przykładem – pragną uprawiać propagandę zniekształcającą Prawdę, niech czynią to sobie dalej w swoim gronie i w swoich gettach. Jednak – jak przestrzegali przed tym mądrzy, przedsoborowi Papieże, Doktorzy Kościoła i liczni święci – niech nie ważą się rozprzestrzeniać swej błędnej, destrukcyjnej nauki w społeczeństwie.

Zatem każda forma pomocy takim inicjatywom stanowi zaprzeczenie misji Kościoła, jest  formą zgubnej idolatrii i grzeszną judaizacją. Jest włączeniem się w szeregi wrogów Chrystusa i przyłączeniem się w wojnie przeciwko Bogu.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie eKAI
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15232 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]