Prawda w oczy kole. Wystawa “Wybierz życie” zdemolowana

Aktualizacja: 2009-10-27 2:13 pm

Nieznani sprawcy zniszczyli w nocy z poniedziałku na wtorek objazdową wystawę antyaborcyjną. Ekspozycja “Wybierz życie” prezentowana od piątku w Poznaniu, w ciągu czterech dni została zdemolowana po raz drugi. Zobacz zdjęcia.

Zniszczona wystawa

Zniszczona wystawa “Wybierz życie”.

I tym razem wandale zaatakowali nocą. – Z wystawy zostały skradzione cztery plakaty. O sprawie powiadomiliśmy policję – mówi Fronda.pl współorganizatorka wystawy, Kinga Prybyło z Fundacji PRO. Na wystawę składa się 12 plakatów rozwieszonych na dwóch banerach. Według Prybyło, to zwolennicy aborcji zniszczyli ekspozycję.

Pierwszy raz wandale zdemolowali poznańską wystawę z piątku na sobotę. Przecięli wtedy około 60 uchwytów, na których umocowane były plakaty przedstawiające okrucieństwo aborcji. Wówczas organizatorom, z pomocą skrzykniętych naprędce przechodniów, udało się w ciągu dwóch godzin naprawić ekspozycję. Tym razem straty okazały się jednak zbyt duże.

W miejsce skradzionych plakatów organizatorzy zawiesili więc informację o ich kradzieży. – Do czasu zawieszenia nowych plakatów niech ludzie wiedzą, co się stało – mówi Prybyło. Wystawa ma pozostać w Poznaniu do 30 października.

Współorganizator wystawy, Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO pytany, czy kolejne akty wandalizmu nie zniechęcają go do kontynuowania działalności, zaprzecza: – Przeciwnie. Dla nas to dodatkowa zachęta, aby robić następne wystawy. Widzimy bowiem, że prawda, którą pokazujemy, dociera do ludzi – mówił Fronda.pl.

“Wybierz Źycie” była demolowana już kilkakrotnie. Do zniszczenia ekspozycji doszło już m.in. podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą pod koniec lipca, a także na początku października w Rzeszowie.

Powstała w 2005 roku wystawa podróżuje po Polsce i ukazuje tragedię zabijania dzieci nienarodzonych. Jej przeciwnicy już czterokrotnie wytaczali organizatorom procesy sądowe, argumentując, że pokazywane zdjęcia są zbyt drastyczne. Wszystkie przegrali.

MaRo

Zobacz, co zostało z wystawy.Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15204 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]