Izrael ogranicza Palestyńczykom dostęp do wody

Aktualizacja: 2009-10-27 1:49 pm

Palestyńczykom zamieszkałym w tzw. Strefie Gazy grozi katastrofa humanitarna. Izrael odmawia im dostępu do czystej wody. Blokada dostępu do wody w połączeniu z niewydolnym systemem wodociągowym na Zachodnim Brzegu, może pociągnąć za sobą dramatyczne w skutkach konsekwencje.

Izraelskie wojsko częstokroć nie pozwala Palestyńczykom kopać studni, czy nawet zbierać deszczówki.

W tym samym czasie żydowscy osadnicy mają zapewniony nieograniczony dostęp do wody, mogą więc mimo panującej suszy uprawiać pola. Dla porównania, do niektórych palestyńskich domów dociera jedynie około 20 litrów wody na dobę – do domów żydowskich osadników – 300 litrów.

nacjonalista.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15199 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]