W Chinach chłopców sprzedaje się drożej niż dziewczynki

Aktualizacja: 2009-10-24 7:56 pm

Małego Chińczyka można kupić za ok. 1000 euro, natomiast małą Chinkę za 600 euro. Tamtejsza milicja aresztowała 42 członków gangu handlującymi niemowlętami.

Według agencji Xinhua gang miał osobne komórki odpowiedzialne za organizację, transport i sprzedaż dzieci. W sumie w ciągu dwóch lat sprzedano 52 dzieci, na czym członkowie gangu zarobili ok. 40 tysięcy euro.

Aresztowania przeprowadzono w prowincjach Hebei i Shanxi, Shandong i w Pekinie. Członkowie siatki przekonywali rodziców mieszkających w wiejskich regionach Chin do pozostawienia im swoich dzieci, które były następnie sprzedawane bezdzietnym parom.

W Chinach handel dziećmi, jak również kobietami stanowi plagę z powodu restrykcyjnej polityki jednego dziecka, a także demograficznej nierównowagi między płciami, która jest spowodowana selektywnymi aborcjami żeńskich dzieci nienarodzonych. Rodzice, ograniczeni polityką jednego dziecka, decydują się czasami na sprzedaż dziewczynek, jeśli chcą starać się o męskiego potomka.

W sierpniu br. chińska milicja aresztowała ponad 800 domniemanych handlarzy żywym towarem i uwolniła od kwietnia prawie 3,4 tysiąca kobiet i dzieci.

MaRo/Wiara.pl

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « W Chinach chłopców sprzedaje się drożej niż dziewczynki»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]