Nowe trunki prałata Jankowskiego

Aktualizacja: 2007-12-23 4:38 pm

“Starka i porto – to najnowsze trunki, które swoim nazwiskiem chce sygnować ks. prał. Henryk Jankowski – dowiedział się „Wprost”.

Od trzech lat na rynku dostępne jest już sygnowane wizerunkiem duchownego wino Monsignore. – Trwają rozmowy z jednym z Polmosów na temat produkcji nowych trunków – potwierdza Mariusz Olchowik, prezes Instytutu ks. prał. Henryka Janowskiego. – Porto i starka będą na początku oferowane jedynie w naszej sieci księgarniokawiarni – dodaje.
Pierwszy z lokali, będących połączeniem klubu, biblioteki, księgarni i antykwariatu, instytut Jankowskiego ma zamiar otworzyć na początku przyszłego roku na warszawskiej Saskiej Kępie. Kolejne mają powstać w Elblągu i Toruniu. […]

Autor: Wiktor FerfeckiWprost | 2007-12-15 15:00

Za: Wprost.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Miarka się przebrała. Właściwie należałoby powstrzymać się od komentarza, bo pomysły księdza prałata są coraz bardziej żenujące, tak że tylko cierpkie słowa mogłyby je odpowiednio podsumować. Pamiętne wystąpienie księdza prałata w programie Moniki Olejnik [Kropka nad i – 3 lipca 2007] pokazało również niemal prymitywizm myślenia, brak wyczucia i zatracenie sensus catholicus. Bo jeśli dla księdza prałata picie przez młodzież alkoholu czyli wina Monsignore albo innych trunków, a także prałatowego piwa – pod warunkiem, że odbywa się to w biznesie księdza prałata i serwowane jest przez ładne polskie dziewczyny – jest skutecznym sposobem kierowania młodych ku Bogu, to o czym my tu mówimy? Cel uświęca środki? Bardziej złoty ołtarz za przepite pieniądze? No to może następnym pomysłem będzie dobudownie do tych kawiarni kilkupokojowego motelu gdzie podchmieleni młodzi spojrzą sobie wnikliwie w oczy. Z tego to byłby dopiero zysk!

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1508 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]