Żydowski ekstremista, doradca Obamy proponuje znieść instytucję małżeństwa

Aktualizacja: 2009-10-23 8:03 am

Rząd amerykański powinien znieść instytucję małżeństwa – uważa jeden z najważniejszych doradców prezydenta USA Cass Sunstein. Jego zdaniem to, czy ktoś chce z kimś pozostawać w związku dłużej powinno być wyłącznie jego prywatną sprawą, tak jak członkostwo w różnych klubach. Pary, które jednak chciałyby swój związek bardziej sformalizować, mogłyby otrzymywać od urzędników zaświadczenia o zawarciu związku partnerskiego – informuje WorldNetDaily.com.

Według Sunsteina, najlepiej byłoby, gdyby państwo w ogóle nie mieszało się w kwestie relacji między partnerami. Doradca Baracka Obamy uważa, że termin „małżeństwo” można usunąć ze wszystkich aktów prawnych. W jego miejsce można wprowadzić – choć niekoniecznie – umowę o partnerstwie pomiędzy dwiema jakimikolwiek osobami.

W konsekwencji, rząd nie musiałby przyznawać partnerom ze związku żadnych przywilejów, ani też nie nakładałby na nich zobowiązań.

To nie jedyne tak kontrowersyjne stanowisko doradcy prezydenta Baracka Obamy. Tydzień temu Sunstein argumentował, że państwo ma prawo do pobierania organów do przeszczepu od osób ciężko chorych bez ich zgody, a nawet wiedzy. Zalecał pobieranie organów od ciężko chorych pacjentów, mimo ich wyraźnego sprzeciwu.

Twierdził ponadto, że to państwo jest właścicielem organów osoby zmarłej oraz ciężko chorej i dlatego lekarze mogą pobierać potrzebne organy bez zgody kogokolwiek.

Sunstein głosi nie mniej kontrowersyjne poglądy w sprawie finansowania aborcji z budżetu państwa, zwłaszcza w przypadku poczęcia dzieci w wyniku gwałtu lub kazirodztwa. Jego zdaniem, ustanawiając specjalną poprawkę do konstytucji, będzie można przymusić do tego procederu obywateli przeciwnych opłacaniu „zabiegów aborcji” z ich pieniędzy.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Doradca Obamy proponuje znieśÄ‡ instytucję małÅ¼eństwa»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15077 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]