Izrael: Sekta Chabad przeciwna przepisom zaostrzającym spożycie alkoholu przez nieletnich

Aktualizacja: 2009-10-22 3:03 pm

Żydowska sekta Chabad-Lubawicz, wyraziła stanowczy sprzeciw wobec propozycji nowelizacji prawa mającego na celu wprowadzenie surowego i całkowitego zakazu sprzedaży napojów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia.

Według propozycji przedstawionej w Knessecie przez przedstawiciela partii Likud, Yariv Levina, nowe prawo zakazywałoby nawet trzymanie butelki napoju alkoholowego w ręku przez nastolatka. Levin zwrócił uwagę na niebezpieczną skalę zjawiska pijaństwa wśród młodzieży i znacznej liczby wypadków drogowych powodowanych przez młodocianych pijanych kierowców.

Stanowisko sekty Chabad sprzeciwiającej się nowemu prawu, wynika z praktyki picia napojów alkoholowych przez nieletnich uczniów i młodocianych studentów jesziwy, jakkolwiek rabin Menachem Brod, przedstawiciel sekty Chabad twierdzi, że nowe prawo wewnętrzne sekty ogranicza konsumpcję to 100 ml alkoholu. “Chodzi tylko o jeden łyk.” – tłumaczy rabin Brod.

Oficjalnie sekta Chabad deklaruje się jako sprzeciwiająca się piciu alkoholu przez nieletnich, ale okazuje się, że dla swojej grupy znajduje wytłumaczenia i szuka wyjątków. Rabin Brod uważa wobec tego, iż zmiany w prawie nie są potrzebne, bowiem konsumpcja alkoholu w ograniczonych ilościach, spożywanego w ramach religijnych bądź edukacyjnych praktyk, i pod nadzorem dorosłych, powinna być dozwolona.

Żydowska sekta Chabad-Lubawicz mieni się oficjalnie jako wielce zasłużona organizacja “niosąca kaganek oświaty” i “walcząca o pokój na świecie”. Jednocześnie , wielu przywódców i członków sekty Chabad-Lubavitch nadzwyczaj nadreprezentatywnie pojawia się w charakterze podejrzanych czy skazanych za popełnianie różnego rodzaju przestępstw, od handlu narkotykami, przez pranie brudnych pieniędzy, po skandale seksualne.  W ramach “działalności edukacyjnej”, sekta Chabad-Lubawicz prowadzi coroczną światową akcję zapalania menor na wszystkich ważniejszych miejscach publicznych na całym świecie. W tym procesie jawnej judaizacji chrześcijańskich społeczeństw udział wziął w ostatnich dwóch latach Prezydent RP Lech Kaczyński, który – razem z abp. Kazimierzem Nyczem – zapalił Menorę w Pałacu Prezydenckim.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Shmais News Service
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15057 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]