Wielka Brytania: odebrano im dzieci, bo były otyłe

Aktualizacja: 2009-10-22 10:23 am

Władze postanowiły odebrać wszystkie siedmioro dzieci, w tym noworodka, pewnemu małżeństwu w Dundee w Szkocji. Powód – zagrożenie otyłością .

Dwoje dzieci odebrano zrozpaczonym rodzicom już wcześniej. Małżeństwo odwołuje się od decyzji władz. Tłumaczy, że starali się zastosować do zaleceń opieki społecznej, która zażądała, by dzieci chodziły na zajęcia sportowe i nauczyły się powściągać apetyty.

Według doniesień brytyjskich mediów ich 14-letni syn waży ponad 100 kg, a 13-letnia córka – prawie 77 kg. Problem z nadwagą ma również ich 5-letnia siostra, natomiast troje pozostałych dzieci ma prawidłową wagę.

Adwokat reprezentująca rodziców podkreśla, że jej klienci nie zażywają narkotyków i nie mają problemów z alkoholem. To była po prostu „wielka, szczęśliwa rodzina ze skłonnością do nadwagi”. Władze uznały jednak inaczej.

Źródło: Onet.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=15031 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]