10-letnia uczennica zaaresztowana za posiadanie nożyka

Aktualizacja: 2007-12-21 4:21 pm

10-letnia dziewczynka, uczennica szkoły Sunrise Elementary School w miejscowości Ocala na Florydzie, została aresztowa za…przyniesienie z domu małego nożyka kuchennego, którym kroiła sobie przyniesiony na śniadanie kawałek mięsa. Pomimo, że uczennica nikomu nie groziła, nic oprócz krojenia nie robiła, nauczyciele zawiadomili miejscowego szeryfa, który – nie mogąc skontaktować się z rodzicami dziewczynki – zaaresztował ją i umieścił w ośrodku dla nieletnich. “Nie zakuwaliśmy jej w kajdanki i nie traktowaliśmy jak przestępcę, ale odprowadziliśmy ją aby zbadać sprawę” – powiedział kapitan James Pogue z Marion County Sheriff’s Office.

Rzecznik prasowy wydziału szkolnictwa, Kevin Christian powiedział, że zmuszeni zostali do zawiadomienia władz, ponieważ “nie mieliśmy wyjścia”. “Kiedykolwiek odkryjemy broń […], musimy zawiadomić władze, a musimy to robić, gdyż nie możemy ryzykować.”

Przedstawiciel policji twierdzi, że w tego typu sytuacji można było tę sprawę załatwić wewnątrz szkoły, ale “jeśli otrzymaliśmy zawiadomienie, musieliśmy podjąć jakąś akcję.”

Dziewczynce grozi teraz kara za “posiadanie broni na terenie szkolnym.” Sprawę przekazano stanowemu prokuratorowi.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1500 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]