Hiszpania: Policja analizuje taśmy z publicznego spotkania Davida Irvinga z czytelnikami

Aktualizacja: 2007-12-21 3:11 pm

Policja hiszpańska analizuje nagrania pochodzące z jednego z ostatnich publicznych spotkań Davida Irvinga w Hiszpanii – podało pismo The Jewish Chronicle.

Spotkanie historyka Davida Irvinga miało miejsce 15 grudnia br. w jednej z księgarń w Barcelonie i spotkało się z burzliwą krytyką mediów oraz środowisk żydowskich, które próbowały za wszelką cenę nie dopuścić do spotkania autora kilkudziesięciu książek ze swoimi czytelnikami. Pomimo silnego kordonu policyjnego i tłumu protestujących, do księgarni udało przedostać się 20 osób – oraz około 100 dziennikarzy, plus oficjalni przedstawiciele policji.

Dahliah Levinsohn, sekretarz organizacji o nazwie “Federacja Społeczeństw Żydowskich w Hiszpanii” powiedziała, że: “Federacja zwróciła się do Sądu Najwyższego aby zakazał on spotkania Irvinga, co wydaje nam się, że powinno być uczynione gdyż [spotkanie] byłoby aktem podburzającym do rasizmu i antysemityzmu. […] Chociaż sąd nie odwołał konferencji, katalońska policja była obecna, a sąd wydał decyzje z oficjalnym nakazem wejścia i rejestracji spotkania.”

 

Siły pragnące totalnej kontroli nad tym o czym ludzie rozmawiają spotykając się, ubierają swoje totalitarne zapędy w retorykę walki z “antysemityzmem, rasismem, homofobią” i innymi hasłami-wytrychami. Wszystkie te działania odbywają się przy zapewnianiu o “wolności słowa”. Wolności w praktyce tylko dla niektórych i tylko na wybrane tematy.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1496 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]