Aktualizacja strony została wstrzymana

Hiszpania: Policja analizuje taśmy z publicznego spotkania Davida Irvinga z czytelnikami

Policja hiszpańska analizuje nagrania pochodzące z jednego z ostatnich publicznych spotkań Davida Irvinga w Hiszpanii – podało pismo The Jewish Chronicle.

Spotkanie historyka Davida Irvinga miało miejsce 15 grudnia br. w jednej z księgarń w Barcelonie i spotkało się z burzliwą krytyką mediów oraz środowisk żydowskich, które próbowały za wszelką cenę nie dopuścić do spotkania autora kilkudziesięciu książek ze swoimi czytelnikami. Pomimo silnego kordonu policyjnego i tłumu protestujących, do księgarni udało przedostać się 20 osób – oraz około 100 dziennikarzy, plus oficjalni przedstawiciele policji.

Dahliah Levinsohn, sekretarz organizacji o nazwie „Federacja Społeczeństw Żydowskich w Hiszpanii” powiedziała, że: „Federacja zwróciła się do Sądu Najwyższego aby zakazał on spotkania Irvinga, co wydaje nam się, że powinno być uczynione gdyż [spotkanie] byłoby aktem podburzającym do rasizmu i antysemityzmu. […] Chociaż sąd nie odwołał konferencji, katalońska policja była obecna, a sąd wydał decyzje z oficjalnym nakazem wejścia i rejestracji spotkania.”

 

Siły pragnące totalnej kontroli nad tym o czym ludzie rozmawiają spotykając się, ubierają swoje totalitarne zapędy w retorykę walki z „antysemityzmem, rasismem, homofobią” i innymi hasłami-wytrychami. Wszystkie te działania odbywają się przy zapewnianiu o „wolności słowa”. Wolności w praktyce tylko dla niektórych i tylko na wybrane tematy.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content