Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Pujats: homoseksualiści nie powinni pełnić urzędów publicznych

Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Łotwie, kard. Janis Pujats, wezwał w liście otwartym partie polityczne do zakazania homoseksualistom pełnienia urzędów publicznych.

W swoim liście hierarcha podkreślił, że partie „muszą być gotowe, do obrony łotewskiego narodu przed inwazją homoseksualizmu w życiu publicznym”. Źądania UE, by zakazać dyskryminacji homoseksualistów, uznał za „bez znaczenia”, ponieważ są sprzeczne z moralnością Łotyszów. – Mówię jako kardynał w imieniu 500.000 wiernych katolików, którzy są obywatelami tego kraju i mają prawo, wyrazić swoje zdanie na wszystkie tematy ważne z punktu widzenia interesu narodowego – stwierdził purpurat.

Jak podała agencja informacyjna BNS, wszyscy trzej kandydaci do urzędu premiera zdystansowali się od wypowiedzi kardynała Janisa Pujatsa.

W maju tego roku kard. Pujats ściągnął na siebie krytykę lewackich środowisk, gdy wezwał Łotyszy do sprzeciwu wobec organizacji w Rydze parady równości. Krytykując tą gorszącą imprezę postawił praktyki homoseksualne na jednym poziomie z prostytucją, a dopuszczających się tego procederu nazwał „ludźmi zwariowanymi seksualnie”.

Źródło: www.cardinalrating.com     

Za: PiotrSkarga.pl

 

Skip to content