Benedykt XVI wstrzymał decyzję o beatyfikacji Piusa XII

Aktualizacja: 2007-12-18 12:55 pm

Z obawy przed negatywnymi konsekwencjami dla stosunków z Izraelem Benedykt XVI wstrzymał decyzję o beatyfikacji Piusa XII. Według mediolańskiego dziennika “Il Giornale” dekret uznający heroiczność cnót papieża Eugenia Pacellego – a tym samym otwierający mu drogę na ołtarze – miał zostać podpisany wczoraj.

Intencje Benedykta XVI wydają się jednoznaczne: specjalna komisja, której powierzył ponowną ocenę dokumentów dotyczących Piusa XII, przeanalizuje je pod kątem reperkusji, jakie jego beatyfikacja mogłaby mieć dla dialogu z judaizmem oraz stosunków Watykanu z Izraelem. Wiadomość o tym potwierdził relator w procesie beatyfikacyjnym, niemiecki jezuita ksiądz Peter Gumpel.

Zdaniem obserwatorów bezprecedensowa inicjatywa papieża ma na celu zablokowanie wyniesienia na ołtarze Piusa XII. Po podjętej w maju przez specjalną komisję kardynałów jednogłośnej decyzji o heroiczność jego cnót, do beatyfikacji brakowało jedynie zgody Benedykta XVI. Ponieważ powołana przez niego kolejna komisja nie może podważyć wysuniętych wcześniej wniosków, jedynym jej celem, jak się przypuszcza, jest odsunięcie w czasie beatyfikacji, której od początku sprzeciwiały się środowiska żydowskie. 

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Autentycznie Wielki Papież Pius XII jest odsuwany w imię “dialogu” z innowiercami. Na patrzcie, a naiwni mówili, że mamy do czynienia z Der Panzerkardinal, “Bożym Rottweilerem”, Papieżem-ortodoksem. Zdaje się, że pora teraz na kanonizację “Jana Pawła II Wielkiego”, w którego ślady bezsensownego dialogu (dialogu z kim? w imię czego? kosztem czego?) podąża kolejny Pontyfikat.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1483 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]