Wspólne ubikacje dla dziewcząt i chłopców w szkołach kalifornijskich? Eliminacja pojęć: mama, tata z podręczników?

Aktualizacja: 2006-03-9 12:00 am

Pro-rodzinna organizacja w Kaliforni ostrzega wyborców, iż legislatura stanowa szykuje nową ustawę, która – jeśli wejdzie w życie – wprowadzi nowe „standardy” w podręcznikach szkolnych eliminujące nawet takie pojęcia jak mama i tata.

Projekt numer SB 1437, ostrzega organizacja Capitol Resource Institute, „może wprowadzić obowiązkowe tworzenie wspólnych ubikacji dla dziewcząt i chłopców, zlikwidowanie w podręcznikach takich pojęć jak mąż, żona, mama i tata.” Projekt jest sponsorowany przez senator Sheila Kuehl z Partii Demokratycznej, lesbijkę i aktorkę [i Żydówkę – co w takich  wiadomościach się jakoś zgrabnie pomija, a co jest przecież esencją tego typu myślenia inspirowanego destrukcyjnym Talmudem – przyp. BIBUŁA).

Projekt SB 1437 planuje „wyeliminowanie stereotypów” tradycyjnej rodziny i przewiduje szerokie wprowadzenie nowych norm dla dzieci od przedszkola do klasy 12, nie tylko w podręcznikach szkolnych, ale w materiałach pomocniczych, przewodnikach dla nauczycieli, a także we wszystkich zajęciach prowadzonych lub sponsorowanych przez szkoły.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=148 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]