USA: Biskup Morlino ujawnia specjalny list Benedykta XVI do biskupów amerykańskich polecający odprawianie Tradycyjnej Mszy Św.

Aktualizacja: 2007-12-17 11:35 am

Biskup Robert Charles Morlino z diecezji Madison w stanie Wisconsin ujawnił w wywiadzie dla pisam The Wisconsin State Journal, że papież Benedykt XVI wysłał do biskupów amerykańskich list z wezwaniem do zastosowania się do ogłoszonego motu proprio Summorum Pontificum zezwalającego na odprawianie tradycyjnej Mszy św.

W wywiadzie udzielonym 2 listopada i przedrukowanym przez Christifidelis – pismo wydawane przez Fundację św. Józefa – biskup Madison mówi: “Myślę, że mógłbym przedstawić to następująco: Papież Benedykt właśnie napisał do nas, biskupów, list, nie tak dawno go napisał, o umożliwieniu [odprawiania] tradycyjnej łacińskiej Mszy. Powiedział On: “Wiem, że niektórzy z Was niepokoiliście się każdego roku [na myśl] czy zezwolić na [Mszę]” – a ja byłem jednym z tych biskupów. Byłem jedynym biskupem w Wisconsin, który nie zezwolił na tradycyjną Mszę łacińską, z powodu, który uważałem za słuszny. Ale Papież napisał i powiedział: “Chcę zwolnić Was z odpowiedzialności, z tych wszystkich roztropnych rozważań, zatem ja sam podejmuję tę decyzję“. Widział On to jako posługę, zatem przyjmuję to również jako posługę. Byłem jedynym biskupem w Wisconsin, który nie zezwolił na tradycyjną Mszę łacińską, ale teraz, w duchu posłuszeństwa, będę pierwszym biskupem w Wisconsin, który odprawi tradycyjną Mszę łacińską.”

 


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1479 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]