Jezus z piłką w dłoniach? Czemu nie, jeśli przyda się do promocji Euro

Aktualizacja: 2009-10-13 8:16 am

Ukraińcy chcą w trakcie Euro 2012 zaprezentować światu także swoją kulturę. W tym celu namalowali ikonę, na której Jezus Chrystus… trzyma w rękach piłkę nożną.

– Ludzie, którzy odwiedzą Ukrainę podczas Euro 2012 powinni zapamiętać nie tylko stadiony, ale i spotkać się z ukraińską kulturą. Właśnie to jest celem naszego projektu – powiedział pomysłodawca ikony reżyser Raguli Wasidze. Obraz przedstawia Matkę Boską z małym Jezusem, który trzyma w rękach piłkę nożną. Według zamysłu autora, ma ona sprawować podczas turnieju opiekę nad piłkarzami i kibicami.

Wasidze zamierza także zlecić utkanie dywanu wielkości boiska piłkarskiego. Nie wiadomo jednak, czy ikona i dywan przekonają federację piłkarską UEFA, by nie rezygnowała z planu organizacji mistrzostw europy w piłce nożnej w 2012 roku właśnie w Polsce i na Ukrainie. Organizacja wytknęła naszym wschodnim sąsiadom opóźnienia w przygotowaniach. Na ich nadrobienie mają czas do końca listopada.

sks/Onet.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14753 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]