W Tallinie chwalą UPA

Aktualizacja: 2009-10-13 7:49 am

W stolicy Estonii Tallinie otwarto wystawę “Ukraińska Powstańcza Armia. Historia nieujarzmionych”, stworzoną przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy oraz ukraińskie Centrum Badań Ruchu Wyzwoleńczego.

W ekspozycji, na którą składają się materiały z sowieckich i niemieckich archiwów oraz dokumenty Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, zaprezentowano ponad 500 zdjęć.

Wystawę można oglądać w Muzeum Wojskowym im. gen. Johana Laidonera. W jej otwarciu uczestniczyli m.in. sekretarz Estońskiej Komisji Międzynarodowej ds. Badań Nad Zbrodniami Przeciwko Ludzkości Toomas Hiio, ambasador Ukrainy w Estonii Pawło Kyriakow oraz przedstawiciele kół dyplomatycznych, naukowcy i historycy.

W swoim wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia Toomas Hiio podkreślił, że odkrywanie prawdy o trudnej walce z systemem totalitarnym jest bardzo ważne dla Estonii i Ukrainy. Wyraził także przekonanie, że wzajemne dobrosąsiedzkie stosunki obu krajów będą się umacniały.

Wystawę, wcześniej prezentowaną na Litwie i Łotwie, będzie można oglądać w Tallinie do 31 października, a 1 listopada zostanie otwarta w stolicy Grecji Atenach.

tr/UNIAN/Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14741 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]