Lech Wałęsa musi przeprosić Krzysztofa Wyszkowskiego

Aktualizacja: 2007-12-15 10:26 am

Lech Wałęsa musi przeprosić bylego działacza wolnych Związków Zawodowych Krzysztofa Wyszkowskiego. Sąd apelacyjny prawomocną decyzją stwierdził, że były prezydent naruszył dobra osobiste Wyszkowskiego używając wobec niego epitetów “małpa z brzytwą”, “wariat” i “chory debil”.

Określenia te padły dwa lata temu w audycji telewizyjnej poświęconej temu czy Instytut Pamięci Narodowej powinien przyznać Lechowi Wałęsie status pokrzywdzonego przez aparat bezpieczeństwa PRL.

Pozew do sądu wniósł i sprawę wygrał w czerwcu tego roku Krzysztof Wyszkowski. Dziś ją podtrzymano. To remis między procesującymi się od lat stronami – uznała pełnomocnik Lecha Wałęsy Ewelina Wolańska.

Krzysztof Wyszkowski po wyjściu z sali rozpraw stwierdził, że nie może być mowy w procesie o agenturalną przeszłość Lecha Wałęsy o jakimkolwiek remisie.
Wyrok jest prawomocny. Przysługuje od niego prawo do kasacji w Sądzie Najwyższym. 

IAR/GJ

Za: prawy.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1472 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]