Rumunia odsłaniając Pomnik Holokaustu, „przyznaje się do swojej roli w Holokauście”

8 października br. odsłonięto kolejny „pomnik Holokaustu” – tym razem w Bukareszcie. Podczas ceremonii, prezydent Rumunii, Traian Basescu wypowiedział wielce znaczące słowa „przyjmujące winę Rumunii” za „udział w wymordowaniu Żydów i Cyganów”.

Rumunia, należąca od 1940 roku do państw Osi, nie uznawała aż do 2003 roku swojej roli w wysiedlaniu Żydów oraz do przeprowadzenia przypadków egzekucji. Według raportu Elie Wiesela, żydowskiego szowinisty, laureata Nagrody Nobla, znanego również z wprowadzanych w swoich książkach kłamliwych wersji wydarzeń II Wojny Światowej, rząd rumuński miał dokonać ludobójstwa „380 tysięcy Żydów”. Liczba przedstawiona przez Wiesela nie ma większego pokrycia w faktach.

Przyznanie po tylu latach rządu rumuńskiego do mającego mieć miejsce „ludobójstwa Żydów”, stanowi pierwszy i zasadniczy krok na drodze ściągania różnego rodzaju tzw. kompensacji wojennnych. Decyzja ta wpisuje się masową akcję niektórych środowisk żydowskich wywierających presje na różne kraje świata w ramach tzw. Przemysłu Holokaustu.

Jednym z szantażowanych państw jest Polska, od której środowiska żydowskie domagają się 64 miliarów dolarów „odszkodowania”.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Haaretz | http://www.haaretz.com/hasen/spages/1119766.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content