Australia: Edukacja seksualna od najmłodszych lat

Kilkuletnim dzieciom w katolickiej szkole podstawowej w Toowoomba w Australii pokazywano schematy narządów płciowych oraz filmy z porodu w ramach edukacji seksualnej. Rodzice są oburzeni.

Ojciec dwójki uczniów z Holy Name Catholic Primary School, Greg Wells, jest wściekły. – Czy siedmiolatki muszą oglądać narządy płciowe? Dajcie spokój… – mówił poirytowany. – One rosną w tym czasie tak szybko, to ważne aby zapewnić im spokój – dodał.

Jego dziewięcioletnia córka ze łzami opowiadała o filmie przedstawiającym rodzącą kobietę. Teraz boi się urodzić „purpurowe dziecko”. Jego siedmioletni syn mówił, że widział „nieprzyzwoite części” ciała. On i jego rówieśnicy nie zobaczyli filmów z ludzkimi narodzinami. Pokazano im za to przyjście na świat kota.

Ojciec skarżył się,  że szkoła nie wysłała do rodziców listu z prośbą o wyrażenie zgody na lekcje, ani zawiadomienia należycie informującego o treści zajęć. Był oburzony na tyle, że zabrał dzieci ze szkoły. – Są zbyt młode, żeby ogladać takie obrazy – tłumaczył.

Wells twierdzi, że lekcje pozbawiły go możliwości decydowania o tym, kiedy i gdzie jego dzieci  usłyszą o „ptaszkach i pszczółkach”.

Dyrektor szkoły David Adams-Jones powiedział, że dokument z programem został udostępniony w szkolnej recepcji na dwa tygodnie przed zajęciami, a w szkolnym newsletterze pojawiła się zachęta dla rodziców, aby zadawali nauczycielom pytania na jego temat.

– Chcemy, żeby program był pozytywnym doświadczeniem dla dzieci i ich rodzin i oczywiście planujemy wprowadzić więcej szczegółów dla rodziców odnośnie treści lekcji – tłumaczył Adams.

MT/Cathnews.com/Thechronicle.com.au

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/edukacja_seksualna_od_najmlodszych_lat | Edukacja seksualna od najmłodszych lat

Skip to content