Australia: Edukacja seksualna od najmłodszych lat

Aktualizacja: 2009-10-8 12:26 pm

Kilkuletnim dzieciom w katolickiej szkole podstawowej w Toowoomba w Australii pokazywano schematy narządów płciowych oraz filmy z porodu w ramach edukacji seksualnej. Rodzice są oburzeni.

Ojciec dwójki uczniów z Holy Name Catholic Primary School, Greg Wells, jest wściekły. – Czy siedmiolatki muszą oglądać narządy płciowe? Dajcie spokój… – mówił poirytowany. – One rosną w tym czasie tak szybko, to ważne aby zapewnić im spokój – dodał.

Jego dziewięcioletnia córka ze łzami opowiadała o filmie przedstawiającym rodzącą kobietę. Teraz boi się urodzić „purpurowe dziecko”. Jego siedmioletni syn mówił, że widział „nieprzyzwoite części” ciała. On i jego rówieśnicy nie zobaczyli filmów z ludzkimi narodzinami. Pokazano im za to przyjście na świat kota.

Ojciec skarżył się,  że szkoła nie wysłała do rodziców listu z prośbą o wyrażenie zgody na lekcje, ani zawiadomienia należycie informującego o treści zajęć. Był oburzony na tyle, że zabrał dzieci ze szkoły. – Są zbyt młode, żeby ogladać takie obrazy – tłumaczył.

Wells twierdzi, że lekcje pozbawiły go możliwości decydowania o tym, kiedy i gdzie jego dzieci  usłyszą o „ptaszkach i pszczółkach”.

Dyrektor szkoły David Adams-Jones powiedział, że dokument z programem został udostępniony w szkolnej recepcji na dwa tygodnie przed zajęciami, a w szkolnym newsletterze pojawiła się zachęta dla rodziców, aby zadawali nauczycielom pytania na jego temat.

– Chcemy, żeby program był pozytywnym doświadczeniem dla dzieci i ich rodzin i oczywiście planujemy wprowadzić więcej szczegółów dla rodziców odnośnie treści lekcji – tłumaczył Adams.

MT/Cathnews.com/Thechronicle.com.au

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Edukacja seksualna od najmłodszych lat»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14637 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]