Przez emigrację brakuje również ratowników

O tym, że do Wielkiej Brytanii wyjeżdżają polscy lekarze, pielęgniarki, opiekunki i hydraulicy słyszeli już prawie wszyscy. Okazuje się jednak, że emigracja dotknęła w podobnym stopniu inne grupy zawodowe. Np. ratowników wodnych.

Coraz więcej młodych osób, które otrzymały uprawnienia ratownika wodnego, decyduje się na wyjazd do krajów, takich jak Wielka Brytania. Lepsze warunki finansowe, większy prestiż zawodu i duże możliwości rozwoju – to główne powody, dla których ratownicy wybierają Wyspy zamiast Polski.

Sytuacją niepokoi się już Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z tego powodu jednostka prowadzi rekrutację w mniejszych miejscowościach. Spodziewa się bowiem, że część z ratowników wyszkolonych w dużych miastach, może wkrótce skusić perspektywa wyjazdu.

– Co roku w polskich akwenach giną setki osób. Kąpieliska muszą być odpowiednio chronione niezależnie od tego, czy część ratowników wyjedzie, czy nie – pisze „Tygodnik Prudnicki”.


ika, goniec.com

Za: Goniec.com | http://www.wiadomosci.goniec.com/news/1/1_przez_emigracje_brakuje..._ratownikow.html | Przez emigrację brakuje... ratowników

Skip to content