- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Brytyjski (czytaj: żydowski) komik bierze się za politykę. Polaków oskarża o Holokaust, PiS o homofobię

Tropieniem “plugawej retoryki PiS” i sugerowaniem, że Polacy mieli swój udział w Holokauście „zabawia” brytyjski komediant BBC, zadeklarowany homoseksualista, Stephen Fry. O co naprawdę mu chodzi? O koalicję brytyjskich konserwatystów z PiS w Parlamencie Europejskim.

– Pamiętamy, po której stronie granicy był Auschwitz – zabłysnął Fry, prezenter brytyjskiego radia i telewizji BBC w wywiadzie dla stacji Channel 4. Zasugerował tym samym, że geograficzna lokalizacja obozu nie była przypadkowa, bo Polacy mają swój udział w zbrodniach popełnionych w niemieckim obozie zagłady.

Uwaga Fry’a była jego refleksją na temat Europy Środkowej. Komik postanowił przestrzec świat przed grożącą Polsce i innym państwom postkomunistycznym nawałą prawicowo-nacjonalistyczną. Stąd jego obawa przed Prawem i Sprawiedliwością.

Komikowi nie podoba się koalicja brytyjskich konserwatystów z PiS w Parlamencie Europejskim. We wtorkowym liście do lidera torysów Davida Camerona, Fry zażądał od polityka, aby odciął się od tego, co nazwał “plugawą retoryką PiS w kampanii wyborczej”.

Fry, jako zadeklarowany homoseksualista, ma bowiem za złe PiS “antygejowskie” poglądy. W odpowiedzi Cameron oświadczył, że PiS nie jest partią homofobów i że jasno to wyjaśni Fry’owi i innym sygnatariuszom listu.

Przeciw wystąpieniu komika zaprotestowała oficjalnie ambasada RP w Londynie. Polscy dyplomaci przyznali, że przed drugą wojną światową i pod okupacją Niemiec w Polsce występowały przejawy antysemityzmu, podkreślili jednak, że “sugerowanie, nawet pośrednie, iż polski naród i Polska jako kraj są w jakiejś formie zbiorowo odpowiedzialne za ponurej sławy obóz śmierci, który stał się symbolem okropności Holokaustu, jest zupełnie błędne i mówiąc wprost – szkalujące”.

Ambasada zwróciła się też do Channel 4 o zamieszczenie jej wyjaśnienia na portalu stacji, ponieważ wypowiedź Fry’a nie została zakwestionowana przez dziennikarza prowadzącego z nim wywiad.

BBC napisała o komiku, że został zwerbowany przez Partię Pracy, aby jako celebryta wbijał klin pomiędzy Torysów, a ich politycznych sojuszników z Europy Środkowej i Wschodniej.

AJ/Tvn24.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak się jakoś “dziwnie” składa, że profesja komika i innych cymbałów stanowi kolejną domenę osobników o “korzeniach” żydowskich, innymi słowy: stanowią oni osobliwą nadreprezentację, którą wykorzystują w procesie urabiania postaw zniewolonych przez żydowskie media społeczeństw. Nie inaczej dzieje się i ze Stefanem Fry, który na dodatek ujawnił swoją “długo skrywaną orientację homoseksualną” i żyje z innym żydowskim zboczeńcem.
Takie to właśnie osobniki lansowane są przez media ku uciesze zidiociałych tłumów.