Co piąty Brytyjczyk nie ma pojęcia gdzie urodził się Jezus Chrystus

Niedawo przeprowadzone badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii wykazały, że co piąty mieszkaniec tego „chrześcijańskiego” kraju nie był w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania wiążące się ze świętami Bożego Narodzenia.

W badaniach przeprowadzonych przez ośrodek ComRes, 35 procent respondentów w wieku 18-24 lat i 27 procent w wieku 25-36 lat, nie potrafiło wymienić nazwy miasta, w którym urodził się Jezus Chrystus. Co czwarty młody człowiek w wieku 18-24 lat i prawie co czwarty (24 %) z grupy starszej nie potrafił wskazać Anioła jako przynoszącego wieść o poczęciu Chrystusa w łonie Maryi. Respondenci w wieku 35-44 wypadli jeszcze gorzej: aż 28 procent nie znało odpowiedzi na to pytanie.

Aż 63 procent respondentów w wieku 18-24 lat nie potrafiło wskazać Jana Chrzciciela jako krewnego (kuzyna) Jezusa Chrystusa, a w grupie wiekowej 35-44 – 58%.
Na pytanie: „Gdzie Józef i Maryja z małym dzieciątkiem Jezus uciekli przed królem Herodem?”, aż 84 procent Brytyjczyków w wieku 18-54 lat nie znało odpowiedzi.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content