Co piąty Brytyjczyk nie ma pojęcia gdzie urodził się Jezus Chrystus

Aktualizacja: 2007-12-11 8:08 pm

Niedawo przeprowadzone badania opinii publicznej w Wielkiej Brytanii wykazały, że co piąty mieszkaniec tego “chrześcijańskiego” kraju nie był w stanie odpowiedzieć na podstawowe pytania wiążące się ze świętami Bożego Narodzenia.

W badaniach przeprowadzonych przez ośrodek ComRes, 35 procent respondentów w wieku 18-24 lat i 27 procent w wieku 25-36 lat, nie potrafiło wymienić nazwy miasta, w którym urodził się Jezus Chrystus. Co czwarty młody człowiek w wieku 18-24 lat i prawie co czwarty (24 %) z grupy starszej nie potrafił wskazać Anioła jako przynoszącego wieść o poczęciu Chrystusa w łonie Maryi. Respondenci w wieku 35-44 wypadli jeszcze gorzej: aż 28 procent nie znało odpowiedzi na to pytanie.

Aż 63 procent respondentów w wieku 18-24 lat nie potrafiło wskazać Jana Chrzciciela jako krewnego (kuzyna) Jezusa Chrystusa, a w grupie wiekowej 35-44 – 58%.
Na pytanie: “Gdzie Józef i Maryja z małym dzieciątkiem Jezus uciekli przed królem Herodem?”, aż 84 procent Brytyjczyków w wieku 18-54 lat nie znało odpowiedzi.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1459 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]