Wiceprezydent Opola może stanąć przed sądem, bo nie chce homopropagandy w szkołach

Aktualizacja: 2009-10-5 2:22 pm

Homoseksualizmu nie można promować w szkołach, tak samo jak nie można mówić dzieciom o zoofilii – uważa wiceprezydent Opola Arkadiusz Karbowiak. Zdrowy rozsądek? Nie dla homoaktywistów. Za te słowa polityk może stanąć przed sądem z powództwa Kampanii Przeciwko Homofobii.

– W opolskiej przestrzeni publicznej miejsca dla promocji homoseksualizmu nie będzie – stwierdził odpowiedzialny za miejską oświatę wiceprezydent miasta Arkadiusz Karbowiak. Zareagował w ten sposób na zapowiedź działaczki opolskiej KPH Agnieszki Turek, że organizacja zamierza przeprowadzić w szkołach warsztaty wiedzy na temat homoseksualizmu. To pierwsza akcja Kampanii w Opolu.

Karbowiak stwierdził, że nie miałby nic przeciwko mówieniu w szkołach o tym, jak leczyć homoseksualizm. Ale samo podawanie informacji o homoseksualizmie jest – jego zdaniem – nie do przyjęcia. – A gdyby ktoś do szkoły przyprowadził zwierzę i opowiadał o stosunkach z tym zwierzęciem, to też miałbym się na to zgodzić? – pytał retorycznie polityk.

Takiej okazji nie mogli przepuścić homoideolodzy. – Przyszło do nas mnóstwo maili od osób, które żądają od nas reakcji na słowa wiceprezydenta – zapewnia w opolskiej “Gazecie Wyborczej” Robert Biedroń z zarządu KPH. – Wyroki sądowe w podobnych sprawach już zapadały i były niekorzystne dla osób wypowiadających się w ten sposób. Ta sprawa na pewno stanie na najbliższym zarządzie – zapowiada.

Oburzenie homopropagandzistów bagatelizuje przełożony Karbowiaka Ryszard Zembaczyński. – Mamy tysiące ważniejszych spraw, którymi musimy się zająć, więc w ogóle nie interesuję się tym problemem. Z wiceprezydentem nie rozmawiałem. Wyraził po prostu swoje poglądy – uciął prezydent Opola.

MM/Gazeta Wyborcza Opole

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=14547 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]