Aktualizacja strony została wstrzymana

Rząd holenderski przeznacza 2,5 miliona Euro na „walkę z przejawami homofobii”

Rząd holenderski zadeklarował się w „walce z homofobią”, przeznaczając 2 i pół miliona Euro na programy zwalczające ruchy nie akceptujące „tolerancyjnego stosunku do homoseksualizmu”.

Rządząca koalicja nie ujawnila dotychczas jakie ugrupowania otrzymają te fundusze, które planuje się wykorzystać w latach 2008-2011. Bert Koensders powiedzial, że „Holandia będzie promowała równe prawa dla gejów, tak bardzo jak będzie to tylko możliwe. Nie będziemy unikali niewygodnych dyskusji na ten temat.” Rząd holenderski przekazał swoim ambasadorom odpowiednie instrukcje, aby prowadzili politykę naciskając inne kraje na wspieranie polityki w tym kierunku.

Holandia była pierwszym na świecie krajem, w którym ustanowiono „małżeństwa” jednopłciowe oraz zezwolono na adopcję dzieci przez pary homoseksualne i lesbijskie.

Pomimo trwającej latami propagandy i demoralizacji społeczeństwa holenderskiego, tlą się w nim jeszcze promyki normalości. Z ubolewaniem stwierdza to aktywista ruchu homoseksualnego – Frank van Dalen, prezydent organizacji lobbystycznej Federation of Dutch Associations for Integration of Homosexuality – COC, który powiedział, że w niedawnym sondażu opinii publicznej, 48 procent populacji „jest szokowana” widząc w miejscach publicznych całujących się mężczyzn, a w przypadku niedawno przybyłych emigrantów, liczba ta jest jeszcze większa – aż 78 procent z nich wyraża tego typu reakcję.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content