Zataniści.pl – niewinna akcja marketingowa czy igranie z satanizmem?

Jedna z firm reklamowych promuje zatanizm. Kim są Zataniści? Opowiadają się „za tanimi” cenami, o czym można przeczytać w manifeście umieszczonym na stronie internetowej. Czy jednak akcja nie jest świadomym nawiązaniem do satanizmu?

Tego typu podejrzeniom stanowczo zaprzecza Katarzyna Halicka z działu marketingu portalu Wp.pl, prowadzącego akcję Zataniści.pl.- Nazwa „Zataniści” powstała od słów „za” i „tanio” i w żaden sposób nie miała na celu wywołać takich skojarzeń – tłumaczy. Jej zdaniem kontekstu religijnego nie ma nawet hasło „Wyznanie Zatanisty”, określające „krótkie filmy o tematyce związanej z zabawą”.

 Reklama akcji

Reklama akcji

– Jak można nie mieć takich skojarzeń, skoro jest tak mało różnic językowych? – komentuje dla Fronda.pl prof. Jerzy Bralczyk. – Powstaje tylko pytanie, czy organizatorzy chcieli wypromować satanizm, czy raczej go obśmiać? – mówi znany polski językoznawca.

Od organizatorów można otrzymać na skrzynkę mailową „zatanistyczne oferty”. Na czym dokładnie polega zabawa oraz o jakie oferty chodzi organizatorzy nie chcą na razie zdradzić. A my wcale nie jesteśmy tego ciekawi.

MT

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/zatanisci_pl_niewinna_akcja_marketingowa_czy_swiadoma_promocja_s

Skip to content